Derslerde başarılı olmanın sırları

Derslerde başarılı olmanın sırları Her bir öğrenci kendi derslerinde başarılı olmak ister. Derslerdeki başarı sadece size bilgi katmakla kalmaz, aynı zamanda burs veya daha fazla

Derslerde başarılı olmanın sırları

burs almanıza, en azından öğretmenler ve diğer öğrenciler arasında saygı görmenize yol açabilir. Derslerde başarılı olmanın sırları Bazen akademik kurumlarda, birçok öğrenci okuyan öğrencilerle dalga geçebilir ve onları inek öğrenci gibi kelimelerle aşağılamaya çalışabilir. Ancak kafası dolu bir adam, okuyanların daha akıllı olduğunu ve diğerlerinden daha iyi bir geleceğe sahip olacağını tahmin etmekte zorlanmayacaktır.

Daha fazlasını okuyabilmek için ne yapmalı

Bazen üniversitelerdeki veya diğer akademik kurumlardaki öğretmenler öğrencilere öğrenmeleri için çok uzun sayfalık metinler ve paragraflar verebilir. Zorlanmadan okumak için bunları okumaya alışmanız gerekir. Dolayısıyla, yaşamı boyunca bu tür metinleri okumamış bir adam, onları okumayı kesinlikle çok zor bulacaktır. Bununla birlikte, derslerine zamanında yaklaşan ve okuma alışkanlığı olan bir kişi bununla uğraşmak zorunda kalmayacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, fazlasıyla okumaktır.

Derste başarılı olmanın sırları

Derste başarılı olmanın sırlarıÖnerebileceğim bir diğer şey de kitap okumanızdır. Bu kitapların edebi doğası sizi daha fazla ilgilendirecek ve sonunda daha fazla okuyacaksınız. Böylece bilginizi artırabilir, konuşma becerilerinizi geliştirebilir, boş zamanlarınızı verimli geçirebilir ve okumayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Daha fazla kitap okumak , kendinizi daha fazla geliştirmeniz anlamına gelir.

Derslerde başarılı olmanın sırları
Derslerde başarılı olmanın sırları

Derslerinizi Öğretmeye Hevesli Olun

Dersleriniz sizin için hayatı tehdit eden bir aktivite olarak değil, sizi geliştiren ve gelecekte size fayda sağlayacak bir aktivite olarak görülmelidir. İçinizden öğrenmek istemiyorsanız, en azından bunun gelecekte size neler kata bileceğini düşünün. Ne kadar hevesli, hırslı olursanız, çok çalışma ve başarılı olma olasılığınız o kadar artar.

En önemli şey çok çalışmaktır

Bu çok basit gibi görünse de, derslerde başarının en büyük sırrı çok çalışmaktır. Doğru konuları okuduğunuzda ve çok fazla okuduğunuzda daha da fazla kazanabilirsiniz. Derslerde başarılı olmanın sırları Elon Musk şöyle diyor: “Bir insan haftada 50 saat, siz ise haftada 100 saat çalışıyorsanız, iki kat daha hızlı başarılı olursunuz”. Bir hedefi diğerlerinden daha hızlı elde etmek , diğer şeyler için daha fazla zamanınız olacağı anlamına gelir .

Yani siz en azından 2. hedefin peşiğinde olacaksınız, diğerleri ise hala birinci hedefi almak için çalışacak. Bazen öğrenciler rahatlamak, gençliklerini geçirmek ve eğlenmek isteyebilirler. Ancak, bu tür faaliyetlerin her birinin zamanınızın bir kısmını kapladığı unutulmamalıdır. Daha az uyumak, gününüzün çoğunu okuyarak geçirmek ve arkadaşlarınızla daha az zaman geçirmek göze çekici gelmeyebilir. Ancak geleceğin size neler katacağını düşündüğünüzde, bunları yapmanız gerektiğini görmek zor değildir.

Derste başarılı olmanın sırları
Derste başarılı olmanın sırları

 Özgüven

Bazen bir öğrenci istediğini elde edemezse kendine olan güvenini tamamen kaybeder ve ya bazı öğrenciler başarılı olabileceğine inanmazlar. Bir insanın potansiyelini, neler yapabileceğini ve ne kadar güçlü olduğunu sürekli hatırlaması gerekir. Bazılarımız insanların farklı yaratıldığını düşünüyor. Bazıları akıllı, bazıları aptal. Bazıları başarılı, bazıları başarısız. Bazıları yetenekli, bazıları yeteneksiz.

Ama gerçekte böyle bir şey yok. Bir insanın yeteneğe sahip olmasının üstüne koymadıkça bir anlamı yoktur. Her şeyde başarısız olan bir kişi sadece tembel bir insandır ya da hiçbir şeyden umudu yoktur. Derste başarılı olmanın sırları Tanıdığınız o süper zeki çocuk bile aslında sadece süper çalışkan birisi. Notlarınız ondan daha düşükse, daha tembel olduğunuz anlamına gelir. Ve tembelliği yaratan şeylerden biri ise güven eksikliğidir.

Güveni Artırmanın Yolları

Kendine güven, nasıl başarılı olacağını bilen insanlarda daha yaygındır ve eğer bir kişi bir başarıdan diğerine koşarsa, daha fazla özgüvene sahiptir . Derslerde başarılı olmanın sırları Ancak, hayatlarında hiç başarılı olmamış ve bu yüzden çok az güveni olan insanlar da var. Bazen insanlara özgüvenlerini arttırmak için egzersiz yapmaları tavsiye edilir.

Aslında, bu çok doğrudur. egzersiz yaptıkça artan kaslarınız size bu inancı verebilir. Aynı zamanda, egzersiz yapmak boş zamanlarınızı daha kullanışlı hale getirebilir, zihinsel yorgunluğunuzu ortadan kaldırabilir ve daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Bu nedenle, egzersiz aslında derslerinizde size yardımcı olan bir aktivitedir (elbette, doğru çalıştığınızda).

 Dersler nasıl okunur

Çalışma yöntemlerinizin temel amacı, çalışma süreleriniz için sürenizi ayarlamaktır. Bir dersi devamlı saatlerce okumak yararlıdır, ancak bunu her zaman yapmak genellikle imkansızdır. Bunun yerine, ders aralarında biraz zaman ayırmak ve daha sonra devam etmek daha uygun ve yararlı olabilir . Pomodoro yöntemi, daha uzun süre okuyabilmeniz için yararlı olabilir . Bu yaklaşımın aslı şudur:

  • 25 dakika boyunca bir ders okuyun
  • 5 dakikalık dinlenme
  • Daha daha sonra bu işlemi beş kez tekrarlayın
  • Sonrasında kendinize 30 dakikalık büyük bir tatil verin.
  • Devam edin.

Bu şekilde, sadece daha fazla ders öğrenmekle kalmayacak , aynı zamanda uygun dinlenme süreleri de ayarlayabileceksiniz. Günün belirli saatlerinde çalışmak da sizin için yararlı olabilir. Günün bu saatlerinde çalışmanız önerilir:

  • 08:00-11:00 saatleri arasında
  • 16:00-18:00 saatleri arasında
  • 19:30-22:30 saatleri arasında

Ve dersleri en iyi anlayabileceğiniz saatler sabah saatleridir. Derslerde başarılı olmanın sırları Bu süre zarfında,zihniniz daha açık olduğu ve sabah saatlerinde gürültü genellikle daha az olduğu için daha verimli çalışa bilirsiniz.

Başarılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu