Depresyona İnanmak

Depresyona İnanmak Merhaba arkadaşlar ben Mustafa bugün sizlerle depresyondan bahsedeceğiz. Depresyon nedir? Depresyon insanların sıkıntıları ve bazı olumsuz durumları yüzünden girdiği üzüntülü ve soğuk hallere denir. Peki bundan nasıl kurtuluruz ? Bu anlatacaklarım bilimsel araştırmalardır linki aşağıda bırakacağım bakabilirsiniz.

Depresyona İnanmak

Birinci kuralımız arkadaş ve aile bireylerinizle aktif bir iletişim kurun. Depresyona İnanmak Tabi arkadaşınız varsa yoksa aile bireylerinizle kurun ve yeni arkadaşlar edinmeye çalışın bu hem sizi bi nevi depresyondan kurtarır hem de iletişiminiz güçlenir.

İkinci kural umutsuzluğa kapılmayın. Bence dünyadaki en acımasız duygu umutsuzluktur .Umutsuzluğa kapılmak insanı depresyonun ta kendisine sürükler ki buda fecidir. Umutsuzluğa kapılmayın asla ama asla umutsuzluğa kapılmayın bu her ne olursa olsun inanç dünyanın en güçlü pozitif enerjisini taşır bunun farkında ol.

Üçüncü kural ise uzman doktorunuz veya psikoterapistinizle açık şekilde konuşun. Aslında bu herkes için geçerli dir güvendiğiniz herkesle açık bir şekilde konuşun ve derdinizi paylaşın dert paylaşmakla hafifler.

Dördüncü kural gerekli olduğu sürece tedavi olun. Depresyona İnanmak Neden mi? Çünkü her şeyin fazlası zararlıdır bu tedavide olabilir başka bir şey de.

Beşinci kural uzman psikoterapistinizin tavsiyelerine uyun ve uymaya çalışın bu sizin en kısa zamanda iyileşmenizi sağlar.

Altıncı kural küçük ve kısa zamanda erişilebilir hedefler belirleyin bu sizin hem motive olmanıza hem de daha çabuk iyileşmenize katkıda bulunur. Peki ne gibi hedefler? Örnek olarak sabah kalktığınızda ilk yatağınızı toplamak veya günde iki litre su içmek veya günde on sayfa kitap okumak gibi. Daha bunun gibi birçok örnek var.

Yedinci kural uyandıktan sonra mümkün olduğunca erken kalkın. Normalde insanlar uyandığında yatağında oyalanıp durur ve bu onların sıkıntıya girmesine sebep olur bundan dolayıdır ki tembel olmayıp yatağımızdan kalkmalıyız.

Sekizinci kural bedensel olarak aktif olunuz. Nasıl mı? Boş durmayın çalışın bir şeylerle aktif olun uğraşın ne gibimi işinize gidin yok mu bahçeyi sulayın yok mu aile bireylerinize yardım edin yok mu bir yerlerde gezin daha bir sürü örnek verebilirim.

Sekizinci kural kişisel haftalık planını oluştur ve buna uy. Depresyona İnanmak Gerçekten günümüze bakıldığında başarılı insanlar ve mutlu insanlar hep planlı çalışırlar bunun sayesinde depresyondan kurtulurlar. Sizde mutlu başarılı ve depresyondan uzak bir hayat istiyorsanız planlı çalışın. Depresyon İntihar sözleri yazdırmaya bile götürür.

Dokuzuncu kural üzerinizdeki yükü hafifletin nasıl mı? Aslında bunun bir sürü yolu var mesela benim uyguladığım yollar bunlar. Spor yapın bu sizin için çok önemli, soğuk duş alın, yürüyüşe çıkın, kitap okuyun, film izleyin vs daha bir sürü örnek verebilirim benim uyguladıklarım bunlar.

Onuncu kural yardımlaşma gurubuna katılın. Bu sizin için çok muhteşem bir değişiklik olur yeni insanlarla tanışma, çalışma, yardımlaşma vb bunlar insanları mutlu eden şeylerdir eminim sizi de mutlu edecektir.

Bunlar bilimsel araştırmalar benim size önerim depresyona inanmayın olumsuz düşüncelere inanmayın inanmadığınız şey sizi asla rahatsız edemez . Depresyona İnanmak Ben depresyona inanmıyorum ve her zaman pozitifim ki bu benim çok işime yarıyor sizinkine de yarar .

OKUĞUN İÇİN TEŞEKKÜRLER GÜZEL İNSAN HERZAMAN MUTLU OL VE DEPRESYON GİBİ KÖTÜ ŞEYLERE İNANMA.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu