Bel Çevresi Yağlanması Nasıl Eritilir

Bel çevresi yağlanması nasıl eritilir, karın bölgesi yağları nasıl eritilir, beldeki yağları eritme hareketleri, karın bölgesi neden yağlanır vb.. sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Bel Çevresi Yağlanması Nasıl Eritilir

Kadınlar kadar erkeklerinde dert yandığı bel çevresindeki yağlar nasıl erir?  Konusu her iki cins içinde ortak olan konulardan biridir. Bizde bu yazımızda bu önemli konuya değineceğiz.

Bel çevresi yağlanması nasıl eritilir? Kadın erkek herkesin kurtulmak istediği, çareler aradığı dertlerin başında gelmektedir. Her şey bir yana önce sağlığımız için karın bölgesinde fazla yağ olması bir tehdit oluşturur. Karın bölgesinde fazla yağ olması pek çok hastalığa yol açar. Bunlar arasında en başta kalp krizi, hipoglisemi, ensülin direnci, koroner damar rahatsızlıkları, diyabet, kolesterol hatta kanser hastalığına bile sebep olabilir. Bu yüzden bel çevresinde yağlanma başladığını fark ettiğiniz anda bunun önlemini almak ve yağlanmayı gidermek gereklidir.

Karın Bölgesi Neden Yağlanır

Karın bölgesi neden yağlanır? Sorunun tespiti kişilerde mutlaka doğru yapılmalıdır.  Öncelikle kişi ne kadar diyet yaparsa yapsın eğer yeterli derecede hareket etmiyor ise bel çevresinde yağ oluşması kaçınılmaz olacaktır. Bundan başka genetik faktörler, ensülin direnci, troid sorunları, polikistik over gibi hastalıklardan kaynaklanabilir.

Bunun yanı sıra kadınlarda menopoz, erkeklerde andropoz dönemi hormonların yavaşlamasından dolayı yağlanmaya neden olur. Bunlardan başka yaş ilerledikçe karın çevresi yağlanmaya başlar.  Vücutta bulunan organları korumak amacı ile bel çevresi yağ ile çevrilidir fakat fazla yağ iç organlara zarar verir. Bu yüzden kendinizde en ufak bir yağlanma hissettiğinizde önlemini alın.  Çünkü bazen 3 kilo gibi az bir yağ bile sorunlara yol açabilir. Tüm bunların yanında düzensiz yağ ve karbonhidrat içeren beslenme şeklide yağlanmalara yol açar.

Karın Bölgesi Yağları Nasıl Eritilir

Karın bölgesi yağları nasıl eritilir? İşte bu soru en merak edilen konulardan biridir. Öncelikle bel çevrenizde ne kadar yağ fazlanız var, ne derecede onu ölçmek gerekir. Kadınlarda bel çevresi 80-87 cm arası olursa normal 88 ve üzeri olursa risklidir. Erkeklerde ise bel çevresi 70-93 arası ideal 94-101 arası olursa normal fakat 104 cm den fazlası risklidir.

Karın bölgesi yağlardan kurtulmak için öncelikle alkol ve tatlı tüketimini sonlandırmalısınız. Akşam yemeğinden sonra herhangi yağlı bir şey özellikle tatlı asla tüketilmemelidir. Bunun yerine bol bol su içmek yağ yakımınıza yardımcı olacaktır. Spor ve hareket çok önemlidir. Ne kadar diyet yaparsanız yapın spor yapmaz iseniz asla karın yağından kurtulamazsınız.  Yürüyüş ve karın yağlarını eritmeye yönelik karın hareketleri yağ yakımında yardımcı olacaktır. Özellikle her gün mekik çekmek karın yağlarını yakmanızda çok etkili olacaktır. Eğer hala yağlanma devam ediyor ise sizin için en doğrusu bir hekime danışmak ve onun vereceği tavsiyelere uymak olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu