Ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile deprem yardımı

Deprem bölgesine nasıl yardım edilir ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile yardim

Ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile deprem yardımı Deprem bölgesine nasıl yardım edilir ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile yardim Kahramanmaraş depreminin yaraları sarılmaya devam ediyor. Vatandaşımız deprem bölgesine nasıl yardım edilir diye çabalıyor. Herkesin edeceği yardım farklı olduğu için yardım seçeneklerinin de çok olması önem arz ediyor. Deprem bölgesine en genel yardım AFAD ve Kızılay gibi kuruluşlar vasıtasıyla oluyor.

Ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile deprem yardımı

Deprem bölgesine yardım amaçlı bazı kargo şirketleri de destek oluyor. PTT, MNG, Yurtiçi ve Aras kargo şirketleri deprem bölgesine ulaştırılmak istenen malzemeleri AFAD koordinatörlüğünde bölgeye ulaştırıyor.

Deprem bölgelerine gönderilecekler belirlenmiş ihtiyaç listesine göre düzenleniyor. Kargo şirketlerinin web sitelerinde ihtiyaç listeleri yayınlanıyor. Genel olarak ihtiyaçlar; yicecek gıda kategorisinde kuru gıdalar ve konserve, temizlik kategorisinde temizlik ürünleri, kişisel temizlik ürünleri, bebek bezi, soğuktan korunmak için ise battaniye ve kışlık giyeceklerdir. Isınmak için de elektrikli ısıtıcılara ihtiyaç var. Deprem bölgesine göndereceğiniz yardımlar genel olarak bu listedeki gibi oluyor ama güncel ihtiyaçları da takip etmek gereklidir.

Deprem bölgesinin ihtiyaçları çeşitlidir. Ptt mng yurtiçi ve aras kargo ile deprem yardımı Maddi ihtiyaçlar ve manevi ihtiyaçlar olarak bunları gruplandırabiliriz. Manevi ihtiyaçlar ise psikolojik destek ve sağlık hizmetleri ile güvenlik hizmetleri en başta gelen ihtiyaçlardır. Deprem sözleri sayfamıza baktınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu