Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular!

Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular! Akılı bir cep telefonu almaya karar verdikten sonra geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız! Cep telefonları her geçen gün hayatımızın değişmeyen bir parçası olmaya devam etmektedir. Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji ile birlikte büyük cep telefonu markaları ile orta dereceli cep telefonu markaları arasındaki fiyat farkları kapanmaya başlamaktadır. Böyle olunca istenilen kalitede ve özellikteki cep telefonlarına daha uygun fiyatlarla ulaşmak daha kolay olmaya başlamaktadır. Cep telefonu satın almadan önce ürün karşılaştırma araştırmaları yapılmalısınız. Hangi cep telefonunu alacağınıza karar vermiş olsanız bile alınacak olan cep telefonunun özelliklerine göz atmanız gerekmektedir.

Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular!

1. Cep telefonu almaya karar verdikten sonra bu cep telefonunu hangi amaca göre kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Cep telefonunu iş için mi kullanacaksınız? Ya da ne kadar yoğunlukta fotoğraf veya video çekmeyi düşünüyorsunuz? Ya da cep telefonunu oyun oynamak için mi alacaksınız? Yani alacağınız cep telefonu özelliklerini kullanım amacınıza göre belirlemelisiniz. İş amaçlı kullanacaksanız, notlar alabilmek ve uzaktan görüntülü toplantı yapabilmek için daha çok ekranı büyük olan cep telefonlarını seçmelisiniz. Sosyal medya kullanımına yönelik ya da fotoğraf ve video çekmek için kullanacaksanız ön ve arka kamera özelliklerini daha ön planda tutmalısınız. Eğer cep telefonunu oyun oynamak için almayı düşünüyorsanız, ekran çözünürlüğü iyi olan ve hızlı bir cep telefonu tercih etmelisiniz.

Cep telefonu almadan önce dikkat edin

Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular!
Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular!

2. Cep telefonu alırken sizin için öncelik markamı yoksa kalitemi ön planda olmalı, tercihinizi buna göre belirlemelisiniz. Beğenmiş olduğunuz cep telefonu markasının en son modelini mi ya da fiyat performans ve özellikleri konusunda size en uygun modelimi seçeceksiniz iyice düşünüp öyle karar vermelisiniz. Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular! Cep telefonu almadan önce mutlaka almayı düşündüğünüz cep telefonu için hazırlanmış internet araştırmaları yapmalısınız. Ve Internet’te forumlarda cep telefonu hakkında yapılan yorumları incelemelisiniz.

3. Cep telefonu almaya kara verdiğinizde en önemli konulardan biri de cep telefonu için ayırdığınız bütçedir. Aradığınız özelliklerdeki cep telefonunu hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız. Bütçenize en uygun cep telefonu hangidir diye geniş kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Cep telefonu almadan önce dikkat edin Ona göre bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Eğer marka tutkunu değilseniz, bütçenize en uygun cep telefonları arasından sizin ihtiyacınıza karşılık veren cep telefonlarından birini seçip, ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

4. Cep telefonu seçiminde bir diğer önemli konu ise, eğer oyun oynamayı seviyorsanız, görüntü akışı hızı ve ekran çözünürlüğü yüksek olan ve ekranı geniş olan cep telefonlarını tercih etmelisiniz.

5. Almak istediğiniz cep telefonunda eğer resim ve video çekmeyi seviyorsanız, ya da youtube videoları çekmeyi planlıyorsanız, veya sosyal medya içeriği yönetiyorsanız, alacağınız cep telefonunun ses, görüntü, kayıt özelliklerini detaylı bir şekilde araştırmalısınız.

6. Cep telefonlarının veri deposu olan ram eğer yüksek kaliteli video ve belgeler ile çalışıyorsa ya da cep telefonunuzu uzun seneler kullanmayı düşünüyorsanız, ram’ı yüksek olan cep telefonlarını tercih etmelisiniz.

7. Cep telefonu alırken batarya dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Eğer devamlı şarj etmek istemiyorsanız, ya da teknolojiden uzak yerlerde cep telefonu kullanıyorsanız, cep telefonunun bataryası süresi çok daha önemli hale gelmektedir. Eğer sürekli dışarda çalışmak zorundaysanız ve cep telefonu şarj etme imkânınız yoksa ya da elektrik kesintisinden dolayı telefonunuzu şarj edemiyorsanız, cep telefonunuzun bataryası çok daha önemli hale gelmektedir. Bunun için alacağınız cep telefonunun bataryası yüksek kapasiteli olmalıdır. Ve hızlı şarj özelliği olmalıdır.

8. Bir cep telefonu aldığınızda teknik servis desteği yaygın olan cep telefonlarını seçmelisiniz. Ekranı kırıldığında, hoparlör ve bataryası arızalanıp değişmesi gerektiğinde teknik servisin yedek parça bulunmadığı için tamir edemeyeceğini söylemesi sizin için hiç hoş olmayan bir durum olacaktır. Cep telefonu satın alırken teknik servisin alacağınız cep telefonu modeline servis desteği olup olmadığına özellikle dikkat etmelisiniz. Cep telefonu satın alırken ürünün ithalatçı ya da distribütör garantisine sahip olup olmadığına da çok dikkat etmelisiniz. Önemli olan teknik servis ağı olduğunu unutmamalısınız. Cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken konular! Garantili cep telefonlarının teknik servis hizmeti veren firmaların sitelerinden, imei numaralarını sorguladığınızda garantili olduğunu görmelisiniz. Genel olarak cep telefonlarına teknik servis hizmeti veren kurumsal bir şirketlerden birinin garantisinde olması, sizin için bu cep telefonunu gönül rahatlığıyla almanız adına iyi olacaktır.

İlgili Diğer Konu 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu