Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? ATM kartımı yuttu ve geri vermedi. Bu durum ile karşılaştığım zaman nereyi aramalıyım? Hesap bakiyemizi görüntülediğimiz, birçok bankacılık işlemini ve borç ödemelerimizi yapabildiğimiz bankamatikler de bazen işlem yapılan kartı, işlem bittikten sonra alamama problemi oluyor.

Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Bazen para çekimi işlemi yaptığınız sırada, paranızı alamadan kartı geri vermesi gerekirken işlem yarıda kalıp bankamatik kartı yutabiliyor. Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? Böyle bir durum ile karşılaştığınızda hızlı bir şekilde kartınızı geri alabilmek için yapabileceğiniz işlemleri sizler için araştırdık.

Bankamatik ATM kartı yuttu nasıl geri alabilirim?

Bankamatik kartınızı yuttuğu zaman yapacağınız birkaç işlemden sonra kartınızı alabilirsiniz. İlk önce acil işleriniz için bankamatiğin yuttuğu karttan başka bir banka kartıyla halletmeniz gereken işlerinizi yapın. Çünkü bankamatik de kalan kartınız size hemen geri verilmeyebiliyor. Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? İşlem yaptığınız saat bankanın mesai saatleri içinde olduysa eğer bu durum bankaya göre değişebilir ve size yardımcı olabilirler.

Bankamatik ATM Kartı Neden Yutar?

ATM den para çekerken kartımı yuttu, bunun sebebi nedir? Bankaların ATM cihazlarında bazı güvenlik önlemleri yer alır. Birkaç sebepten dolayı kartınızı geri vermeyebilir. Bu sebepleri sizler için aşağıda listelemeye çalışacağız. Bunun yanı sıra işlem yapmaya çalıştığınız ATM’de dolandırıcı düzeneği olabilir ve kartınızın geri verilmeme nedeni bu durumdan da kaynaklanabilir.

ATM kartınızı yutma ve geri vermeme sebepleri başlıca şunlardır;

 • Kart şifresinin birden fazla defa yanlış girilmesi
 • İşlem yaptığınız bankamatik ATM arızalı olabilir.
 • Uzun süre ödemediğiniz borcunuz olabilir.
 • Kartınızın son kullanma tarihi dolmuş olabilir.
 • Kartın asıl sahibinin banka ile iletişim kurup kartı iptal ettirmesi gibi sebeplerden dolayı ATM’ler kart yutabiliyor.

Yukarıda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı ATM kartınızı yutmuş olabilir. Fakat kesin nedeni öğrenmek için vereceğimiz banka numaraları ile iletişime geçmelisiniz. Daha sonra kartınızı geri alabilir ya da kartı iptal edebilirsiniz.

Bankamatik ATM Kartımı Yuttu Nasıl Geri Alabilirim?

ATM de işlem yaptığınız esnada bankamatik kartınızı yuttu ne yapmalısınız? Nereye başvurmalısınız? Bu sorulara cevap arıyorsanız aşağıda sıralayacağımız adımları takip edebilirsiniz.

 • Yapmanız gereken ilk şey banka müşteri hizmetlerini aramak ve durumu anlatmak olmalıdır.
 • Kartınızı almanız mümkün gözükmüyor ise iptalinin sağlamasını istemelisiniz.
 • Çünkü yapacağınız kart iptali yetkisiz işlemlerin önüne geçmek için çok önemlidir.
 • Aradığınız müşteri temsilcisi, sizden işlem gerçekleştirdiğiniz ATM’nin adres bilgisini isteyerek işleminizi gerçekleştirecektir.
 • Bunun yanı sıra birçok bakanın mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla ile de kayıp kart bildirimi oluşturduğunu hatırlatmakta fayda var. Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? İşleminizi oradan da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kart yutma bildirimi yapabilmeniz için sizlere tüm bankaların müşteri hizmetleri ile görüşebileceğiniz iletişim numaralarını paylaştık.

ATM Kartı Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM’den kartımı alamayınca nereyi aramalıyım? Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman hangi bankada işlem yaptıysanız o bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 BANKALAR ATM KARTIMI YUTTU İLETİŞİM   

Yapı Kredi İletişim Numarası

 

0850 222 0444

 

Halk Bankası İletişim Numarası

 

0850 222 0400

 

Ziraat Bankası İletişim Numarası

 

0850 220 0000

 

Vakıfbank İletişim Numarası

 

0850 222 0724

 

İş Bankası İletişim Numarası

 

0850 724 0724

 

Garanti Bankası İletişim Numarası

 

444 0 333

 

ING Bank İletişim Numarası

 

0850 222 0 600

 

Denizbank İletişim Numarası

 

0850 222 0800

 

TEB İletişim Numarası

 

0850 200 0666

 

QNB Finansbank İletişim Numarası

 

0850 222 0900

 

  

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu