İlişkilerde Kelimelerin Önemi

İlişkilerde Kelimelerin Önemi, kelimeler iyi seçilirse herşeyi anlatır, bazen gözlerimiz duyguları heyecandan atlayabilir ama kelimeler tüm ruhumuzu karşı tarafa aktarabilir.

İlişkilerde Kelimelerin Önemi

Elinizde sihirli bir değneğiniz olsa ne yapardınız? Bırak bu masalları dediğinizi duyar gibiyim. Elinizde değil ama ağzınızda öldüren ve hayat veren bir sihir var. İlişkilerde kelimelerin önemi o kadar çok ki: senin ve çevrendekilerin hayatını şekillendirebilir, mutluluk verip şifalandırabilirsin; zehirleyip öldürebilirsin.

Aşkta Kelimelerin Önemi

İlişkilerde gözler için kalbin aynasıdır tabusunu yıkarak başlayalım. Sevgiliniz size sadece gözleriyle baksa sonra yine baksa… Elbette bu güzel bir durum olsa da sözlerin tılsımı olmadan eksik kalır. İlişkilerde kelimelerin önemi Gsözlerinin içine aşkla bakarak: “Senden ayrılmak istiyorum ”,”Akşam yemeği de müzelik ” derseniz efsunlu gözleri ateşle yakarsınız. Sonrasında ne mi olur… Aşkınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız kelimelerinizi değiştirin ki hayatınız değişsin.

İlişkilerde Kelimelerin Önemi
İlişkilerde Kelimelerin Önemi

Aşkınızı güzel sözlerle beslerseniz, zamanla sevgiye evrimleşir ve sonra güzel kelimelerle yeniden aşka dönüşür. Bu döngü kelimelerin gücüyle sonsuza dek sürer. Peki ya sihirli kelimeleri kullanmazsak ne olur; uçurumun kenarındaki bir taş parçası gibi ilk depremde beklenen sona doğru hızla düşersiniz. Aşkınız, sevgiye dönüşemeden, nefrete dönüşür. Nefret bir aşk için en kötü son senaryosu olsa gerek.

Kelimeleri Değiştir Hayatın Değişsin

Bu sadece kişisel gelişimle alakalı bir kavram değildir, bilakis hayatın kendisidir. İş hayatında, aşk hayatında, eğitim hayatında kısacası sosyal yaşamınızın tamamında etkili bir kavram.  Pozitif anlamı olan kelimeler seni her yerde öne çıkarırken negatif kelimeler sadece sevilmeyen, istenmeyen bir insan olmanıza hizmet ederler.

“ Yine nerede kaldın?” demek yerine “Nerelerdeydin özlendim seni”

“Hala yemek yapmadın mı?” demek yerine “Bu akşam yemeği beraber yapalım.”

Mutlu olmak için eleştirmeyi bırakmalıyız. Eleştirel düşünce sisteminden kurtulmak için önce yargılayıcı kelimelerden kurtulmalı ve olumlu düşüncenin anahtarı olacak kelimelerle değiştirmeliyiz. Alıştığımız kelime kalıplarından kurtulmak için her gün işte, okulda, evde, sokakta, doğrusu her yerde pratikler yapmalısınız. Zamanla hayatınızın değişimine şahit olacaksınız.

Olumlu Düşüncenin Anahtarı Olacak Kelimeler

Güzel olan davranışları onaylayan kelimeler kullanın. Takdir edin, teşekkür edin ve yenilerini teşvik edin. Sadece yemeği güzel yaptığı, temizlik yaptığı, çocuklara iyi davrandığı, evin geçimiyle ilgilendiği için değil; hayatınızda olduğu için, sizinle paylaştığı her nefes için teşekkür edin.  İltifat edin. Çalışkanlığından tutunda, saçlarının rengine kadar; sonuçları hayret verici olacaktır. Hatta gün içinde kendinizi hatırlatın Sevgiliye ateşli mesajlar göndererek akşama depolanmış özlem ve şehvetli bir şekilde birbirinizi karşılayabilirsiniz.

 Son cümle

Hayatınızda pozitif bir dalga yakalamak için ilişkilerde kelimelerin önemini anlamalı ve tercihinizi yapmalısınız. Vakit kaybetmeden kendi kelimelerinizi bulmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu