Burun Makyajı Nasıl Yapılır

Burun Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj sayesinde ne kadar büyük değişimler yaşandığına internette bulunan görsellerle defalarca şahit olduk. Bütün mesele teknikleri ustaca uygulayabilmekten geçiyor. Öyle ki sahip olduğunuz burun görüntü olarak istediğiniz ifadeyi vermiyorsa bunu da makyajla olduğundan çok daha farklı göstermeniz mümkün.  Peki en güzel burun makyajı nasıl yapılır?

Kemerli bir burnu daha düz‚ düşük bir burnu daha kalkık‚ büyük bir burnu da daha küçük göstermeniz mümkün. Bu işlemin makyaj literatüründeki adı kısaca kontürleme. Kontürleme işlemi sadece birkaç parça ürün ve üzerinde biraz çalışıp el alışkanlığı sahip olmayı gerektiriyor.

İhtiyacınız olan şey ten renginizin iki ton daha koyusu olan bir pudra‚ fondöten ya da bir bronzer. Tabii ten renginiz ile örtüşen bir ürüne de ihtiyacınız olacak. Ayrıca aydınlatıcınız da olursa daha iyi bir sonuç elde etmeniz mümkün. Kaşlarınızın iç taraflarından burun ucunuza giden kısmı tespit edin. İşte bu uzun ve kavisli çizgiyi göz kenarlarında daha hafif burun kısmında daha koyu olacak şekilde özenle çizmelisiniz. Elbette bunu koyu renkli ürünü kullanarak yapıyorsunuz.

Burnun iki tarafına bunu uyguladıktan sonra burun ucunda bu iki çizgiyi burnun al tarafında bir “v” şekli ile birleştirin. Eğer pigmentli bir ürünle bu işlemi uyguladıysanız fırça kullanarak‚ krem ürünle yaptıysanız da parmak uçlarınızla bu hattı kenarlara doğru dağıtın. Burnun üst kısmına getirecek hareketleri yapmamaya özen gösterin. Burnun en yüksek kısmının daha aydınlık durması gerekiyor.

Aydınlatıcı uygulamasında ise burnun üzerindeki aydınlık çizgiyi daha belirgin hale getirin‚ özellikle burun ucuna bir nokta şeklinde aydınlatıcı uygularsanız burnunuz düşükse bu görüntüden kurtulacak daha dik bir görünüme kavuşacak. Bu basit uygulamayı birkaç kez tekrarladığınızda daha iyi sonuçları daha kısa sürede aldığınızı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu