1. Ana Sayfa
  2. Yararlı Bilgiler
  3. Bal Arısı Çizimi-Bal Arısı Nasıl Çizilir

Bal Arısı Çizimi-Bal Arısı Nasıl Çizilir

Bal arısı çizimi

Bal arısı çizimi, bal arısı nasıl çizilir, kolay bal arısı çizimi vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Bal Arısı Çizimi

Kolay arı çizimini adım adım öğrenebileceğiniz yazımızda kısa sürede kendi başınıza bal arısı çizebileceksiniz. Bal arısı nasıl çizilir başlıklı bu eğitimde arının, onu çizmeyi zorlaştıran çok küçük detayları vardır. Bal arısı çizimi, resim yapmayı seven çocuklar için çok faydalı bir beceridir. Arı çizimi tekniği ile çocuklarda dikkat ve orantısal ayarlamalar gelişir. Adım adım arı çizmek için öncelikle taslak çizilmelidir. Çizgiler, daireler veya ovaller. Adım adım arı çizme yöntemi ile resme yeni detaylar ekleyebilirsiniz.

1.Aşama

Arı çizmenin ilk adımı. Gövde için iki oval ve kafa için küçük bir daire çizmek. Arının gövdesi iki bölümden oluşur. Üst kısımda ayaklar ve kanatlar bulunur. Alt kısımda ise arı bal üretir ve iğnesi ile balını ve kendisini korur. Unutmayın bal arısı ömrü boyunca sadece bir defa sokar ve sonrasın da ölür.

2.Aşama

Bal arısı ayakları çizimi. Arıların ayaklarını rahatça çizmek için bir cetvel kullanabilirsiniz. Arka bacaklar hafif kavisli olmalıdır. Arının bacakları ve kanatları simetrik olmalıdır.

3.Aşama

3. aşama bal arısının kanatlarını çizmek. Arının vücudunun her iki yanında iki kanadı vardır. Arıların kanatları, yaban arıları ve sinekler gibi neredeyse saydamdır, ancak çok sayıda damar vardır. Damarı mutlaka çizmelisiniz; aksi takdirde resim eksik görünecektir.

4.Aşama

Bal arısının gözlerini ve antenlerini çizmek sıradaki aşamadır. Bu aşama, yakından ilgilenmeniz gerekecek kadar karmaşıktır. Arının ayaklarının tüylü olduğuna dikkat edin. Arılar yapışkan ayaklarını güçlü rüzgarlar sırasında herhangi bir yüzeye tutunmak için kullanırlar.

5.Aşama

Kolay bal arısı çizmenin son adımı arıyı gölgelemektir.. Son adımda çizimi renklendirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bal arısının rengi, eşek arısı kadar parlak değildir. Bal arılarının sarı ve siyah şeritleri vardır.

Yorum Yap

Yorum Yap