“Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür?

“Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür? Günlük hayatta kulaklıklar telefonların ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olup kullanım alanları oldukça artmıştır. Kulaklıklar telefona bağlandığında genellikle telefonun üst kısmında bir kulaklık simgesi görünür.

Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor

Bu simge kulaklığınızın aktif olduğu anlamına gelir. Bazı durumlarda kulaklık telefona bağlı olmadı halde bu simge görünmeye devam edebilir. “Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür?  Günlük hayatı da etkileyebilecek bu sorunu çözebilmek için problemin kaynağının nerede olduğunu ve çözüm yollarının neler olabileceğini keşfetmek önemlidir.

Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor
Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor

Telefonu Yeniden Başlatmak

Telefonda kulak simgesinin gitmemesi çoğu zaman telefonun sisteminde meydana gelen ufak bir aksaklıktır. En etkili ve en kolay çözüm yollarından biri telefonu yeniden başlatmaktır. Telefonu açıp kapamak sistemin kendisini yenilemesini ve donanımdaki ufak aksaklıkların kendi kendine çözümlenmesini sağlar. Telefonu yeniden başlatmak için açma kapama düğmesine basılarak yeniden başlat seçeneğine dokunmak yeterlidir.

Sıvı Teması

Çoğu telefon su geçirmez değildir. “Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür?  Bu nedenle sıvı teması ve nem telefonlarda bir çok arızaya yol açabilir. Sıvı temasına yol açabilecek çeşitli durumlar vardır.

  • Telefonun suya düşmesi
  • Telefonun üzerine sıvı dökülmesi
  • Telefonun banyo tarzı nemli bir alanda bırakılması

Telefona sıvı girişi olması kulaklık simgesinin gitmemesinin sebeplerinden biri olabilir. Bu durumda telefon pirince yatırılmalıdır. Telefon pirinçte bekletilmeden önce telefon kapatılmalı ve bataryası çıkarılmalıdır. Ardından telefon en az 10 saat pirinç içerisinde tutulmalıdır.

Kulaklık Girişinin Kirlenmesi

Telefondan kulaklık simgesinin gitmemesinin başka bir sebebi kulaklık girişinin kirlenmiş olması olabilir. Bulunulan ortamlar kulaklık girişinin kirletebilir bu durum da temassızlığa yol açabilir. Kulaklık girişinde kirlenme olup olmadığını kontrol etmek için girişe ışık tutarak bakılmalıdır. “Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür?  Kirlenme olduğu düşünülürse bir kulak çöpü yardımıyla kulaklık girişi temizlenmelidir. İşlem yerine getirilirken fazla baskı uygulanmamalıdır. Ayrıca 2.el telefon satış sözleşmesi sayfası sizlere yardımcı olacaktır.

Teknik Servis Gerektiren Sebepler

Bazı durumlarda telefondaki arızalara sebep olan olaylar oldukça ciddi olup evde çözülmeleri mümkün değildir. Bu gibi zamanlarda teknik servislere ulaşmak şarttır.

  • Kulaklık girişinde hasar bulunması. Kulaklık soketinde baskı uygulanmasından dolayı hasar oluşabilir. Bu durumu kontrol ettirmenin ve düzelttirmenin tek yolu teknik servise başvurmaktır.
  • Ana kartta arıza olması. “Telefonda Kulaklık Simgesi Gitmiyor” Sorunu Nasıl Çözülür?  Ana kartta meydana gelen arızalar telefonlarda küçük ve büyük birçok aksaklığa yol açabilir. Telefon simgesinin yok olmaması küçük arızalardan biridir ve teknik servis tarafından kolayca düzeltilebilir.
  • Telefonun darbe almış olması. Düşürülen veya bir yere çarpılan telefonlarda arızaların görülmesi oldukça yaygındır. Bu tarz hasarların genellikle evde çözülmesi mümkün değildir.

Telefon simgesinin kaybolmaması gibi küçük arızaların çoğu garanti kapsamında hızlıca çözüme kavuşturulabilir. Listelenen çözüm yolları denenmeli ve sorun ortadan kalkmadığı takdirde teknik servise başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu