Az Parayla Yatırım Yapmak

Az Parayla Yatırım

Az Parayla Yatırım Yapmak Az parayla yatırım yapmak, konusu özellikle dar gelirli aile veya bireyler için önemli bir konu olmakla birlikte iyi geliri olan ancak yatırım yapmayı başaramayan kişiler içinde merak edilen bir konudur.

Az Parayla Yatırım Yapmak

Bu yazımızda; az parayla yatırım yapmak mümkün mü, az parayla yatırım yapmanın ilk kuralı, küçük yatırımcı nelere yatırım yapmalı, kendi yatırım stratejilerini oluşturma, yatırım yaparak kazanç elde etmek, az para çok para olabilir mi, az paranın gücü nedir? gibi birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Az Parayla Yatırım Yapmak Mümkün mü?

Yatırım yapmanın belli bir limiti olmadığı gibi az parayla yatırım yapmak mümkündür. Az parayla yatırım yapmak hiç yatırım yapmamaktan çok daha iyi bir seçenek olduğunu aleyhinize işleyen zamanla birlikte öğreneceksiniz.

Az Parayla Yatırım Yapmak
Az Parayla Yatırım Yapmak

Yatırım yaparken, aile mirası olarak yatırım bilgisi olmayan; bu konuda kendini geliştirmeyen kişilerin zorlandığı ve hatalı kararlar verdiği açık bir gerçektir. Az Parayla Yatırım Yapmak Kendini geliştirmek için atılan her bir adım sonu gelmeyen, uzayan bir maratona dönüşür. Çünkü günümüzün en büyük sorunu insanların kendilerini geliştirmeleri gerektiğini bilmeleri ancak bunu sürdürememeleridir.

Az parayla yatırım yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey kendinizi gerçek anlamda geliştirmeniz olmalıdır. Çünkü çok parayla yatırım yapanlar paraları ile para çekebilirler. Az parası olan insanlar parayla para çekme konusunda başarılı da olsa getirinin azlığı nedeniyle yatırımcıyı tatmin etmeyeceğinden devam ettirmeyecektir. Bu nedenle az parayla yatırım yapmanın ilk kuralı kendini geliştirmek olmalıdır.

Az Parayla Yatırım Yapmanın İlk Kuralı

Az parayla yatırım yapmak için ilk kural; kendini geliştirmek. Kendini geliştirmeye karar verdikten sonra nereden nasıl başlayacağınızı bilmek çok önemlidir. Bunun için az paranızla ilk olarak finansal bilginizi artırmanız önemli bir adım olacaktır. Küçük bir parayla ilk yatırımınız finansal okur yazarlığınıza katkı sağlayacak Robert Kiyosaki ‘ ye ait olan Zengin Baba Yoksul Baba şaheserinin sizin finansal okuryazarlığınızı en üst düzeye çıkarak bu kitaba sahip olun ve okumaya başlayın.

Kitabı bitirdikten sonra sizdeki değişime siz dahi şaşıracaksınız. Az Parayla Yatırım Yapmak Ayrıca finansal zekanızın artığını hemen fark edeceksiniz. Başkalarının önerilerini değil kendi yatırım ve yaşam stratejinizi oluşturacaksınız. Yani bu sayede sizler kendi yatırım çalışmanızı kendiniz kavrayarak öğrenmiş olacaksınız.

Küçük Yatırımcı Nelere Yatırım Yapmalı?

Ben her ne kadar sizlere balık tutmayı göstersem dahi aranızdan bazıları mutlaka; Buda nedir? Bana şu hisseyi, şu adımı, şu şekilde yap desin ben yapayım, diyecektir. İşte bu nedenle sürekli olarak hep aynı arayış içerisinde olursunuz ve muhtemelen ömrünüzün sonuna kadar geçim sıkıntısı yaşayacaksınız. Çünkü sizlerin stratejisi yok ise başkalarının stratejileri ile başarılı olmak pek mümkün olmayacaktır.

Az parayla yatırım yapmak mümkün mü sorusunu cevaplamıştık ve ilk kuralımızı açıklamış daha sonra kitap tavsiyesinde bulunmuştum. Şimdi küçük yatırımcı nelere yatırım yapmalı sorusunda sizlere kendi stratejinizi oluşturmak için yapmanız gerekeni kısaca söyleyeceğim.

Kendi Yatırım Stratejinizi Oluşturun

Az parayla yatırım yapmak denilince ilk yapmanız gereken şey kendi stratejinizi oluşturmanız gerektiği akla gelmelidir. Az Parayla Yatırım Yapmak Kendi stratejinizi geliştirmek için çağların en büyük strateji uzmanı olan ve 2500 yıldır şirketlerin, askerlerin, devletlerin yol göstericisi konumundaki SUN TZU stratejilerini öğrenin. Bunun için SUN TZU Savaş Sanatıyla; İş, Yaşam Stratejileri kurslarına bakabilirsiniz.

Bu sayede az parayla yatırım yaparken kendi stratejinizi oluşturup stratejik finansal zekâ kapasitenizi artıracaksınız. İşte bu gelişmeden sonra az para sizin için çok para olacak ve az parayla yatırım yapmak mümkün olacaktır. Üstelik başkalarının önerilerine gerek kalmadan bunu yapabileceksiniz.

Yatırım Yaparak Kazanç Elde Etmek

Yatırım yapmak sıradan bir iş olarak görülebilir ancak risk faktörünü unutmamak gerekiyor. Risk yatırımın ve yaşamın kardeşidir. Şu anda bu yazıyı okurken dahi başınıza bir şey gelmeyeceğinin bir garantisi yok ancak buna rağmen bu yazıyı okuyorsunuz. Çünkü başınıza bir şey gelme olasılığı yani risk durumu düşük olduğunu bildiğimizden yazıyı okumaktan kaçmayız. Buradaki ana faktör yazıyı okuduğunuz için kaybedecek bir şeyiniz olmadığıdır. Yani düşük risk faktörünün olmasıdır.

Ancak aynı durum yatırım için olduğunda az parayla yatırım yapmak dahi olduğunda o az para sizin için çok para olabileceğinden size göre risk faktörü çok olduğundan yatırım yapmaktan kaçarsınız.

Peki yatırım yapmak risk almanızı gerekli kılıyor ancak korkuyorsanız; o halde ömrünüzün sonuna kadar geçim sıkıntısı çekme olasılığınızın riskini düşünün ve göreceksiniz, doğru risk adımlarını yapmaya başlamışsınız.

Şimdi sizlere en doğru yatırım yapmanın yolunu gösterdim. Az Parayla Yatırım Yapmak Ancak bu aşamadan sonra sizler için yapabileceğim bir şey yok sadece önerileri takip edip etmemeye karar vermeniz gerekiyor. Unutmayın ki en kötü karar dahi hiç karar vermemekten iyidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu