Oscar Alamayan Ünlüler-Oscar Kazanamayan Aktörler

Oscar alamayan ünlüler, oscar ödülü alamayan oyuncular, oscar kazanamayan aktörler, oscar alamayan yönetmenler vb.. ilginç bilgiler için aliskanlik.com

Oscar Alamayan Ünlüler

Bu liste, hak ettikleri halde kendi alanlarında asla Oscar alamayan ünlüler kadın ve erkekleri içerir. Bu listeye Oscar ödülü alamayan oyuncular dahildir.Fahri Oscar sahipleri veya Ömür Boyu Başarı Ödülü Oscar’ları dahil değildir.

Albert Finney

Albert Finney, hayatı boyunca 5 defa Oscar’a aday gösterildi. En dikkat çekici performansı Tom Jones’tu. Ayrıca Erin Brokovich, The Dresser ve Volcano için de aday gösterildi. Finney’i bir filmde hiç görmediyseniz, az bilinen filmlerinden bir tanesi olan ve klasik bir öğretmeni canlandırdığı The Browning Version’u izleyebilirsiniz.

Richard Burton

Richard Burton 7 defa Oscar’a aday gösterildi. Bu 7 adaylığın tamamı da En İyi Aktör kategorisindeydi. En iyi rolü ise Who’s Afraid of Virginia Wolf filmindeydi.

Angela Lansbury

Bayan Lovett. Oscar ödülü alamamış olması gerçekten enteresan. Lansbury 3 defa Oscar’a aday gösterildi. Bunlardan en önemlisi ise Dorian Gray’in Portresi ve Manchurian Candidate isimle filmlerdi. Ancak hepsinden çok insanlar tarafından tanınan rolü Sweeney Todd’daki Bayan Lovett rolü oldu.

Peter O’Toole

Peter O’Toole, Oscar kazanmadan aday gösterilme rekorunu elinde tutuyor. En son 2006 yılında Venüs’teki muhteşem performansıyla 8. kez aday gösterildi. Atticus Finch rolünde oynayan Gregory Peck Oscar’ı kazanmasaydı, 1962’de Arabistan Lawrence’daki rolüyle Oscar’ı kendisi alabilirdi.

Fred Astaire

Uzun kariyerinde sadece bir kez aday gösterildi. AFI’nın tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında beşinci sırada. Towering Inferno filmindeki rolüyle aday gösterildi ama kazanamadı. Daha sonra onursal ödüller aldı. Ginger Rogers ile yaptığı müzikal filmlerle en ünlüydü.

Greta Garbo

Şu anda AFI’nın tüm zamanların en iyi kadın yıldızları arasında beşinci sırada yer alıyor. Sessiz filmin kraliçesiydi ve bugüne kadarki en unutulmaz film performansları sayesinde tanındı. Dört kez aday gösterildi ama asla kazanamadı. Aday gösterildiği filmler Anna Christie, Romance (her ikisi için de 1930’da aday gösterildi), Camille ve Ninotchka filmleriydi.

Deborah Kerr

Deborah Kerr’ı Kral ve Ben filmindeki Anna Leonowens rolüyle tanınmakta. Oscar ödülü için tam 6 kez aday gösterildi ama asla kazanamadı. Tüm zamanların en iyi kadın oyuncularından biri olarak kabul edilir. En İyi Kadın Oyuncu rolünde bir kadın için 6 kez ile en fazla aday gösterilen kişi oldu. Ayrıca Edward My Son, From Here To Eternity, Heaven Knows, Mr. Allison, Seperate Tables ve The Sundowners filmlerindeki rolüyle aday gösterildi.

Cary Grant

Cary Grant, AFI’nın tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında ikinci sırada. En çok North By Northwest, Philadelphia Hikayesi ve Hırsızı Yakalamak da dahil olmak üzere tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen bu filmlerle tanınır.

Alfred Hitchcock

Hitchcock, tüm zamanların en büyük yönetmenlerinden biri olarak görülür. Alfred Hitchcock oscar alamayan yönetmenlerden biridir. Asla bir Oscar kazanmadı. Rear Window, The Birds, Rebecca, Lifeboat ve Spellbound gibi klasikleri ile tanınır. Bu filmlerin tamamında Oscar’a aday gösterilmiştir. Hepsinde olmasa dahi en azından bir tanesinde Oscar kazanmayı hak etmiştir.

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin, hiçbir zaman Oscar kazanmadı! Oscar kazanamayan aktörler listesinde birincidir. Bunun, halkın Oscar’lara aldırış etmemesi nedeniyle olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Charlie Chaplin birçok kişi tarafından tüm zamanların en etkili ve en büyük oyuncusu olarak kabul edilir. Hiç şüphe yok ki en azından bir tane kazanmalıydı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu