Minecraft Olta Nasıl Yapılır?

Minecraft Olta Yapımı

Minecraft Olta Nasıl Yapılır? Minecraft evreninde denizler ve göller balıkların dışında birçok gizemi de içerisinde barındırmaktadır. Bu gizemleri çözmek ve ortaya çıkarmak için ise mutlaka bir oltaya sahip olmalısınız. Minecraft olta yapımı, denizde kaybolmuş çeşitli envanterler ve büyülü kitaplar ile birlikte, sizi yemek arama derdinden de kurtaracaktır.

Minecraft Olta Nasıl Yapılır?

Çünkü balıklar, özellikle de pişmiş balıklar açlığınızı büyük oranda giderecektir. Bu nedenle bu içeriğimizde sizlere Minecraft olta nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Minecraft Olta Yapımı

Geçmişten bu güne değerini hiç kaybetmeyen Minecraft, her geçen gün oyuncu sayısını arttırmaya devam ediyor. Oyuna başlarken mutlaka yapmanız gereken eşyalardan biri olarak görünen olta, sadece deniz ve göller için değil, saldırmak ve savunmak için de kullanılmakta. Peki oyuncuya çeşitli yönlerden faydalı olan Minecraft olta yapımı nasıl olur?

Minecraft olta yapımı için ihtiyacınız olan iki tür malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler ip ve çubuktur. Çubuk yapımı beklide Minecraft oyununun en basit işlemlerinden biri olacaktır. Çünkü karada hemen hemen her yerde bulabileceğiniz odundan yapılmaktadır. Çöllerde ise çevrede gördüğünüz çalıları kırarak, doğrudan çubuk yapabilirsiniz. İp bulmak için ise maalesef ki canavarlar ile yüzleşmeniz ve onları etkisiz hale getirmeniz gerekir. Bahsettiğimiz canavar olan örümcekler,  gündüzleri her ne kadar savunma konumuna geçseler de geceleri saldırırlar. Ayrıca örümcekleri daha fazla geceleri bulabileceğinizi de dile getirmek isteriz.

Gerekli olan malzemelerden en az 3 çubuk ve 2 adet ip topladıktan sonra artık Minecraft olta yapımı işlemlerine geçebiliriz. İlk olarak çalışma masanızın karşısına geçin ve oltaları bir çizgi olacak şekilde sıralayın. Daha kolay anlamanız için koymanız gereken boşluklar orta nokta temel alınarak aşağıdaki şekilde sıralanmıştır. Minecraft kazma nasıl yapılır ve Minecraft Kova Nasıl Yapılır? merak ediyorsanız sayfalara göz atabilirsiniz.

  • Sol alt köşedeki boşluk
  • Orta boşluk
  • Sağ üst köşedeki boşuk

Bahsedilen boşluklara çubukları yerleştirdikten sonra ise ipleri çalışma masasının en sağ kısmında yer alan sütunda sıralayın. Sütunun üst kısmında çubuk bulunduğu için kalan iki boşluğa ip sıralamanız gerekecektir. Tüm bunların ardından Minecraft olta üretme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Minecraft Olta Nasıl Yapılır? Artık dilediğiniz kadar balık tutabilir, canavarlar ile savaşabilir ve kayıp eşyaları gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu