Akraba İle İlgili Sözler-Akraba Sözleri

Akraba ile ilgili sözler, akraba sözleri, hayırsız akraba sözleri, akrabaya kırgınlık sözleri, akrabaya iğneleyici sözler, manalı akraba sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Akraba İle İlgili Sözler

hayırsız akraba sözleri

Akraba ile ilgili sözler söyleyebilir ve akraba bağlarını güçlendirebilirsiniz. Manalı akraba sözleri sizlerle;

Akraba dediğin insana en hem en yakın olan hem de zarar vermek istediğinde de en ala zararı verebilecek olan kişidir.

Akraba ile beraber olup da mutlu olan ve her koşulda iyi ya da kötü durumlarda bile birlikte olup da iyilik için mücadele veren kişiler her zaman daha da mutlu olacaktır.

İyi bir akraba demek insan için çok büyük şanstır. Çünkü hem insanın canından ve kanından olan hem de onun hep yanında olan bir insan her zaman hayatı daha da kolaylaştırır.

Kötü bir arkadaş ya da dost bir insan için iyi gelebilir ve hayatına yardımcı olmak adına birçok çaba verebilir lakin iyi bir akraba tüm dostlardan ya da çevrenizde olan arkadaşlardan daha iyi olabilir. Akrabaya iğneleyici sözler devam ediyor.

Kötü bir akraba insanın hayatını sıkıntıya, strese ya da başka birçok zorluğa sokabilir çünkü akraba hem insanın kendi canındandır hem de ondan bir kötülük gelme ihtimalini dahi beklemez ve ona göre davranırsınız.

Her zaman herkesten daha fazla kendime güvenirim ve en çok da bana dost olduğunu söyleyen ve dostummuş gibi davranmaya çalışan akrabalarımdan çok daha uzak davranmaya çalışırım.

İnsanın en çok zorlandığı konulardan biri de akrabası olan bir insandan kötülük görmesidir çünkü akrabanın sana böyle bir hamlede bulunacağını ev canını yakmak isteyeceğini asla tahmin edemezsin.

Akrabadan uzak durmak ve onların olduğu her yerden kaçmak isteğimin asıl nedeni; yabancı bir insan canımı yakmak istediğinde rastgele davranır ama bana yakın olan bir akrabam canımı yakmak istediğinde nerden vuracağını çok iyi bilir.

Akraba deyip de geçmemeli ve bu konuyu ciddiye almalısın çünkü nice akrabalar vardır ki senin taşıdığını sandığın o şey kalp değil koca bir yumrudan başka bir şey değildir.

Bir düşmanının ya da sana zarar vermek isteyen birinin bir sözünden bile çok daha fazla acıtır senin dost sandığın ve sana yar olacağını düşündüğün bir akrabanın tek sözü.

Akraba Sözleri

akrabaya iğneleyici sözler

Akraba sözleri ile akrabalarınıza ağır sözler iletebilirsiniz. Akrabaya kırgınlık sözleri sizlerle;

Bazen insan kendi iyiliğini düşündüğünü sandığı insanlardan çok büyük yanlışlar görebilir ve sindirmesi çok da zor olan sözler işitebilir, bunun için düşmanını uzakta dostunu da daha uzakta tutman gerekir.

Bazen insanlar öyle şeyler yaşar ki, sadece ona tek kalan böyle bir insan ile kan bağı bulunduğu için ve bir akrabası olduğu için utanmak ev pişman olmaktır.

Keşke şu yaptıklarını göreceğime ya ölseydim ya da seninle olan tüm kan bağım kesilseydi de seni hiç tanımak ve zaman geçirmek zorunda kalmasaydım.

Hep sen benim akrabamsın diye diye alttan aldığım her kim var ise hep onlardan çok daha fazla zarar gördüm, bu yüzden artık kimseyi affetmem hele de sırf akrabam olduğu için kimseyi bir kere dahi olsa affetmeyi düşünmem.

Seni sırf can bağımıza ve kan bağımıza dayanarak affettim ama sen tüm bu merhametimi ve affetmemi kaldıramadın ve aynı kötülüğüne hatta eskisinden de beter bir şekilde ısrarla devam ettin.

akrabaya sözler

Bir insan ile kan bağın olması ona mecbur olduğun ya da o insanı sevmek zorunda olduğun anlamına gelmez. Çünkü senin akraban bile olsa hatta birinci dereceden bir yakının dahi olsa bu sana zarar veremeyeceği ya da canını yakmak istemeyeceği anlamlarına gelmez.

İnsan kimin dostu olacağını ya da kimin düşmanı olacağını bilemez bu yüzden ne sana dost gibi davranıp yüzüne gülene hemen inan ne de birini daha tanımadan ve hemen de emin olmadan düşmanın belle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu