Home Ofis Dekorasyon Fikirleri-Home Ofis Örnekleri

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home ofis çalışmayı seviyorsanız ve evinizde bir çalışma odasına sahipseniz, aynı odayı sürekli görmekten sıkılmış ve bunalmış olabilirsiniz.

Sizi bu sıkıntıdan kurtaracak, yaratıcı fikirler ile renkli dekorasyonlara kavuşmanızı sağlayacak fikir listesi hazırladık. Gelin, hep birlikte home ofis dekorasyon fikirleri hakkında inceleme yapalım. Aşağıdaki resimlerde home ofis örneklerini bulabilirsiniz.

İçindekiler:

  • Çiçeklerle Tazelenin
  • Çalışma Odanızın Rengini Değiştirin
  • Dekoratif Pano Kullanın
  • Ortamınızı Karanlıktan Kurtarın
  • Derinlik Oluşturun
  • Raf Alternatiflerini Değerlendirin
  • Ruhunuzun Rengini Belirleyin

Çiçeklerle Tazelenin

Home ofis tasarımları için odanızın ambiyansını canlı ve enerjik tutmak istiyorsanız, çalışma masanızın kenarına mutlaka taze çiçekler koyun. Çiçek kokusunun insan ruhunun üzerinde olumlu etkileri olması nedeniyle, odanıza yayılacak çiçek kokusu sizi daha canlı, enerjik ve taze kılacaktır.

Aklınıza hangi çiçeği koymalıyım sorusu takılabilir ancak bu dert edilecek bir sorun değil. Canlılığı yaşamak için tüm çiçekler sizin için uygun olacaktır. Bir kaktüs bile!

Çalışma Odanızın Rengini Değiştirin

Aynı mobilyaları, aynı duvarı ve renkleri görmekten sıkıldıysanız, elinizde bulunan eşyaları boyayarak daha canlı ve renkli bir hale getirerek değerlendirebilirsiniz.

Masanızın rengini değiştirebilir, duvarlarınıza canlılık katabilir, kitaplığınız üzerinde renk çalışmaları yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, size canlılık katacak rengi ve hangi eşyadan sıkıldığınızı belirlemek!

Dekoratif Pano Kullanın

Notlarınız etrafa saçılıyor olabilir, dağınıklık sizi sıkabilir. Dekoratif bir pano kullanarak notlarınızı sabitlerken aynı zamanda odanızda farklı bir hava oluşturacak ve oldukça şık duracaktır.

Ortamınızı Karanlıktan Kurtarın

Çalışma odanızın daha ferah ve aynı zamanda şık olmasını istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ışık olacaktır. Odanızın karanlık bir ortamdan uzak ve aydınlatıcı bir ferahlığa ulaşmasını istiyorsanız açık renk tül perdeler ve ışığın odanıza girişini engellemeyecek stor perdeler kullanmalısınız. Bununla birlikte çalışma masanızda lamba tercih etmeniz, ortamınızı hem renklendirecek hem de gerekli aydınlığı sizin için sağlarken göze hitap edecektir.

Derinlik Oluşturun

Çalışma odanızı ve odanın geri kalan kısmını ayrı dekore etmek, çalışırken daha rahat hissetmenizi sağlayacak, verdiğiniz molalarda odanın geri kalan kısmında dinlenmeniz yenilenmenize yardımcı olacaktır. Bunun için de duvar kağıdı kullanmanız, sizler için kurtarıcı bir dekorasyon ürünü olacaktır.

Odanızda oluşturduğunuz temaya dikkat ederek ve renk uyumunu göz önüne alarak çalışma masanızı ve odanın geri kalan kısmını iki farklı duvar kağıdı ile bölebilir, hem özgün hem de keyif verici bir ortam elde edebilirsiniz.

Retro Ev Dekorasyon Fikirleri için tıklayınız.

Raf Alternatiflerini Değerlendirin

Çalışma odanızda raflar tercih etmeniz, sizler için hem gerekli depolama alanı sağlayacak hem de dekoratif olarak şıklık katacaktır.

Odanızın konseptine ve renk düzenine uygun olarak tercih edeceğiniz raf alternatiflerini depolama alanı olarak kullanmanızın yanı sıra, şık aksesuarlarla da süsleyebilir, canlı bir görünüm kazanabilirsiniz

Ruhunuzun Rengini Belirleyin

Odalarda mavi ve tonları huzurun ve serinliğin simgesidir. Huzur arıyorsanız, çalışma odalarınızda mavi rengi tercih edilebilirsiniz.

Home ofis dekoru için taze bir ruh hali istiyorsanız, tercih etmeniz gereken renk, doğanın canlılığını ve ferahlığını getirecek yeşil olmalıdır.

Çalışma esnasında mutlu ve verimli zaman geçirmek istiyorsanız, sarıya başvurmanız gerekir. Dikkat çeken, mutluluk veren ve aynı zamanda sıcak bir ortam oluşturmayı sağlayan sarı renk eşliğinde çalışırken sıkılmaya vaktiniz olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu