Mart Ayı Sözleri-Mart İle İlgili Sözler

Mart ayı sözleri, mart ile ilgili sözler, mart mesajları, mart ayı şiirleri, mart ayı yazıları, mart ayı güzel sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Mart ayı sözleri ilkbaharın başlangıcında söylenebilecek sözlerin en güzellerindendir. Mart, yılın üçüncü ayıdır. Ne tam anlamıyla soğukların bittiği ay denebilir marta ne de sıcakların olduğu kavurucu bir aydır. Bilinen mart ayı aşk sözleri vardır. Bu sözler herkesin yüreğine dokunan ve de içini ferahlatan sözlerdir. Bir insana duyulan aşktan ziyade mart aşkı sözleri de bu sözler arasında büyük ilgi toplayan sözlerden biridir. Martın güzelliğine duyulan bu sözler, oldukça hoş ve ihtişamlı sözlerdir.

Mart Ayı Sözleri

Havaların ısındığını ve yavaş yavaş yazın yaklaştığına inanırsın ama bir bakarsın tüm soğuklar yeni baştan geri gelmiş.

Mart ne sıcak ne de soğuktur. İnsanın için nasıl bir hava durumu gerektiriyorsa Mart da ona o hissettiğini yaşatır.

Bir soğuk Mart akşamıydı sen benden çıkıp gittiğinde. Nasıl dayandım o soğuk günlere ve de sensizliğe hiç anlam veremedim.

Martın güzelliği belki de havadan ya da sudan değil de mart ayının bizler için kıymetli olmasındandır.

Bir mart havası gibisin sen de, ne gelmek istediğini biliyordum ne de gelemeyeceğinden tam olarak emin olabiliyordum.

Yüzünü gördüğüm an Mart havası gibi oluyordum; ne seni tüm yüreğimle sevmeye razıydım ne de senden vazgeçme ihtimalini aklımdan çıkarabiliyordum.

Gökyüzünde bir Mart havası var; hem kışın tüm ayazı hala bizimle hem de yazın o sıcak halleri yavaş yavaş göz kırpıyor.

Bizler mart ayında da kışın soğuğunu hep hissederiz çünkü içimizin soğukluğunun üşütmesi hala bizlerin üstünde, hiç geçmedi.

Mart Ayı İle İlgili Sözler

Mart ayında da bizler sıcaklıktan yanabiliriz çünkü bu havalar bizler için vazgeçilmez yazın kısa bir gösterimiydi.

Martın ne soğuğu ne de sıcaklığı vazgeçilmez değil lakin hayatın da güzel bir parçası bizler için.

Gerçek bir dert ayıdır mart ayı çünkü ne bu hızlı değişikliklere biz adapte olabiliriz ne de bu değişiklikler durgunlaşır.

Mart geldikçe bir heyecan sarıyor içimi ve sanki diyorum, bir daha hiçbir şey eskisi gibi olamaz.

Bir gün mart ayı tekrardan kapımızı çalacak ve veda etmek üzere olan kış ayı bizlere son kez el sallayıp o yıl içerisinde bir daha görüşmemek üzere gidecek.

Mart ve martın sevdası bir ayrıdır. Diğerleri de elbette bir aydır lakin mart bizler için bir aydan çok ama çok daha fazlasıdır.

Seni seviyorum ama bir su gibi, bir un gibi, bir ekmek gibi ve de bir mübarek gibi ama senin sevgin benim marta olan sevgime bile yaklaşamıyor işte.

Mart ve martın getirileri kış sevdalısı olan insanlar için bir lütuftur. Çünkü martın son soğuklukları yaşattığı ve de son kez bizleri üşüttüğü zaman dilimidir.

Mart Ayı Mesajları

Marta olan şiirler ve övgüler martın yalnız bir ay olmasından değil bizler için bir aydan daha fazlası olması ve koca bir yılın hissettirdiklerini hissettirmesinden kaynaklıdır.

Marta geldiğimde de martı geçtiğimde de aklımda hep mart vardır. İşte bu soğukların ve de sıcaklıkların birbirine karıştığı dönemde de aklımda sen varsın.

Mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonlar gösterilmesi oldukça mümkündür. Örneğin mart ayı sıcak ve soğuğun günden güne değiştiği aylardan biri olduğu için mevsimsel ya da dönemsel alerjiler artabilir.

Çok eskiden mart ayında hala kar yağarmış ve hatta eskiler mart ayında da olsa sobasını sökmez beklermiş. Şimdi ise mart ayında belki de küresel ısınmadan mütevellit insan tişörtle bile gezebiliyor.

Şimdilerde mart ayında da havanın durumu hiçbir türlü belli olmuyor. Bir gün üşüdüğünü sanıyor insan ama ertesi gün de tişörtle durulması gereken bir hava yaratılıyor.

Mart ayı ister otuz isterse de otuz bir çeksin ne fark eder; sen benimle birlikte olmadıktan sonra.

Sınırsız gökyüzünde özgürce uçan mart ayı sözleri vardır. Bunlar deniz üzerinde ve gökyüzü altında yolculuk eden kuşlardır.

Mart ayından sonra ise nisan ayı ile ilgili sözler gelmektedir. Nisan ayı yılın dördüncü ayıdır. Güzelliklerin ve şakaların dolu olduğu bu nisan ayının ilk günü olan, 1 Nisan sözleri vardır. Şakaların havada uçuştuğu ve birbirinden komik olayların yaşandığı bir gündür.

Mart ayı genel itibari ile ne soğukların bittiği ne de sıcaklıkların başladığı bir aydır. Tam mevsim geçişi olarak da nitelendirilebilen bu ay hem sıcaklara hem de soğuklara ev sahipliği yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu