Bebek Bezi Seçimi Nasıl Olmalı

Bebek bezi seçimi nasıl olmalı, bebek bezi alırken nelere dikkat etmeli, bebek bezlerinde emicilik-kuruluk-fiyat-doku-incelik-hava alması vb… özellikler hakkında bilgiler.

Bebek Bezi Seçimi Nasıl Olmalı

Anne olacak veya yeni anne olmuş olanların en çok merak ettiği soruların başında Bebek bezi seçimi nasıl olmalı sorusu gelmektedir. Bu yüzden de sizlere bugün burada bebek bezi tercih ederken dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Bebeğiniz için son derece önemli olan bebek bezlerinden en sağlıklı olanları tercih ederek bebeğinizin rahat bir çocukluk geçirmesini sağlamış olursunuz.

Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Bebek Bezi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Öncelikli olarak bu konuda piyasada bulunan en iyi bebek bezlerinin birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Ancak sizler belirteceğimiz hususlara dikkat ederek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Kuruluk

İlk tercih edeceğiniz özellik arasında bebek bezinin kuruluğu gelmelidir. Bebeğiniz idrarını yaptıktan sonra bez içerisinde yer alan özel hazneler bu sıvının emilmesine yardımcı olarak bebeğinizin uzun süreli bir şekilde rahatsız olmasının önüne geçecektir. Bu yüzden de kuruluk oranı yüksek olan bezleri tercih ederek sizlerde bebeğinize rahat bir bebeklik dönemi yaşatabilirsiniz.

  • Emicilik

Emicilikte bebek bezlerinde dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden de emicilik hızı yüksek olan bezleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bebeğinizin idrarını yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde bebek bezi içerisinde yer alan hazneye birikmesi bebeğinizin rahat bir şekilde durmasını sağlayacak unsurlar arasında yer almaktadır.

  • Doku

Bebek bezi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda bebek bezinin dokusudur. Yani ipeksi veya pamuksu dokular ile üretilen bebek bezleri, hem çocuğunuzun cildinin tahriş olmasının önüne geçer hem de bebeğinizin huysuzlanmasının önüne geçmektedir. Bu yüzden de pamuksu veya ipeksi olan bebek bezlerini tercih etmeniz gerekmektedir.

  • Hava alması

Bebek bezi üreticilerinin son yıllarda en çok önem verdiği konular arasında, bezlerin hava alması yer almaktadır. Özellikle uzun süreli bir şekilde bebeklerin altında bağlı kalan bezlerin hava almaması, ciltte ciddi sorunların meydana gelmesine neden olduğundan dolayı alacağınız bezin hava alma haznelerinin olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

  • İncelik

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bebek bezlerinin son derece ince bir şekilde üretimi yapılmaktadır. Yıllar öncesinde son derece kalın olan bebek bezlerinin aksine ince olarak üretimi yapılan bebek bezlerinin yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olması da bebekler için son derece önemli olan unsurlar arasında yer almaktadır.

  • Fiyat

Son olarak ise dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında fiyat gelmektedir. Sonuçta bebekler için çok fazla tercih edilen bezlerin tek kullanımlık olması maddi yönden de sıkıntı çekmenize neden olacaktır. Bu yüzden de bebek bezi almadan önce iyi bir araştırma yapmanızı sizlere öneriyoruz. Piyasada yer alan bezlerin neredeyse tamamı bu belirttiğimiz özellikleri taşımaktadır, bu yüzden de sizler bütçenize en uygun olan bebek bezini tercih ederek bütçenize göre hareket etme şansını yakalamış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu