Sonic Çizimi-Sonic Nasıl Çizilir

Sonic çizimi, sonic nasıl çizilir, sonic çizimi kolay, karakalem sonic çizimi, kirpi sonic çizimi, sonic boom çizimi, sonic çizimi adım adım vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Sonic Çizimi

Sonic, Sega’nın video oyunundan bir karakteridir. Sonic zaman içerisinde o kadar popüler hale geldi ki çizgi romanlarda ve çizgi filmlerde hatta sinema filmlerinde yer aldı. Sonic aynı zamanda Sega şirketinin de maskotudur. Sonic ile ilgili çizgi film hem çocukları hem de yetişkinler tarafından keyifle izlenmektedir. Sonic çizimi zor gibi görünse de kolaydır. Sonic nasıl çizilir merak edenler adım adım uygulamaları yaparak kolay sonic çizimi tekniğini öğrenebilir.

1.Aşama

Sonic çizimi 1. aşamasında kağıdın üst kısmına bir daire çizin. Bu kirpi Sonic çizimi için başlangıç olacaktır. Ardından altına daha küçük bir daire çizin. Ortasından gelen iki çapraz çizgi çizin ve kirpi ayakkabısı için iki küçük daire ekleyin. Çemberi çok küçük yapmayın ve kaleme sert bastırmayın. Bu kısımlar geçici olduğundan ilerleyen aşamalarda silineceğini unutmayın.

2.Aşama

Kirpi sonic çizimi 2. aşamasında temel kısımları çizmek için daire yöntemini kullanın. Sonic’in sol elinin resimlerde daha büyük göründüğüne dikkat edin; bu nedenle, bu el için daha büyük bir daire çizin. Ek olarak, Sonic büyük botlar giyer; bu yüzden ayakları da büyükçe çizin.

3.Aşama

Sonic boom çizimi 3. aşamasında Sonic’in saçını çizin. Sivri kulakları ve bir gözü çizmeyi unutmayın.

4.Aşama

Sonic çizimi 4. aşaması en zor kısımdır. İlk olarak, az önce çizilen kısımların her iki tarafına paralel çizgiler ekleyerek ellerin ve ayakların şeklini çizmelisiniz. Sonra eldivenleri çizin ve ayakkabılar üzerinde çalışmaya başlayın.

5.Aşama

Sonic çizimi adım adım 5. aşamasında Sonic’in yüzü üzerinde çalışmaya başlayın. Yeni başlayan biriyseniz, yüzünü ve karakterin vücudunun geri kalanını çizmenize yardımcı olmak için çizimimi kopyalamaya çalışın.

6.Aşama

Sonic çizimi 6. aşamasında gölgelendirme yapın. Çizgi film karakteri parlak renklerde çok daha canlı görünür, bundan dolayı sonic boyama işlemine geçmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu