Şiir Sözleri-Şiir Sokakta Sözleri-Anlamlı Şiir Sözleri

Şiir sözleri, anlamlı şiir sözleri, kısa şiir sözleri, şiir sokakta sözleri, en güzel şiir sözleri, anlamlı şiir sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Şiir; duyguların, düşüncelerin, hayallerin, umutların ve sevginin ya da daha farklı pek çok şeyin konu alındığı yazın ürünüdür. Okuyucuda farklı estetik duyguları uyandırır ve hoş bir uyumu vardır. Çok sevdiğimiz anlamlı şiir sözleri vardır, hayatımızda yer edinen. Ya da kısa şiir sözleri vardır hepimizin ezberinde olan muhakkak.

Bazen çok durgun bir ruh halinde olduğumuz zaman duymak istediğimiz en güzel şiir sözleri bizimledir her an. Ya da bir başkası tarafından seçilmiş güzel şiirler başka bir yerde kulağımıza ilişir ve bir daha da unutulmaz. Birden fazla da şair vardır hafızalarımızda, örneğin ; şiir sözleri Cemal Süreyya tarafından söylenir ve biz de ilk duyduğumuz an ezberleriz farkında olmadan.

Şiir Sözleri

Şiiri şiir yapan, şairin değil şiirlere konu olanın O’nun güzelliğidir.

Şiire söz olacak kadar bile yoksun ki ben kalktım seni koca koca cümlelere çevirdim.

Bir şiir sözü olmak için çok uğraşmana gerek yok. Bir bakışın, bir gülüşün, bir göz kırpman ve bir göz ucun dahi şiir sözü olur senin.

Bir şiir sözü söylerse bin şiir onu ayakta alkışlar belki de.

Artık değil gözlerimin aklımın bile bir ucu değmeyecek sana. Çünkü sen bir şiiri heba ettin böyle.

Şiirin güzelliği de aslında ne kafiye uyumunda ne de sevginin yokluğunda aranmalı. Asıl şiir güzel kılan yazılan kişi değil ona duyulan sevgiye bağlı.

Bir şiir kadar güzel ve bir çiçek kadar masum bir sevgiydi sana duyduğum, keşke böyle heba olmasaydı.

Şiir gibi bakmalı insan ve bir şairin şiirini sevdiği kadar da sevmeli herkesi.

Keşkeler olmadan yaşamak, hiç sevgisiz kalmamak ve bir de bolca merhamet dilerdim dünyaya şiir gibi bir yaşam için.

Şiirin güzelliğine denktir benim sana olan sevdam. Ne şiir biter böyle ne de benim bu gariban sevdam.

Şiirin elverdiği yere kadar anlatacağım seni ve bir gün şiir sona varır da anlatamaz olur isem seni bu sefer de belki ömrüm boyunca susacağım.

Sözlerin güzelliğine de güzellik ekleyecek olan şiirlerin sevgisine inanmak uğruna bunca zaman çaba gösterdim. Şimdi ne seni ne de şiirlerimi bırakıp gidemem.

Anlamlı Şiir Sözleri

Şiirlerin güzelliği kimsenin güzelliği ile ilgili değildir. Çünkü şiir, şiir ise zaten en güzelidir.

Bir gün birini sevdim ve bütün şairler şiirler yazmaya başladı.

Sevgim ile yazılan şiirler öfkem ile yok olup gitti. Şimdi ne sevgi ne de bir şiir kaldı bu yaşadığım güzel diyarda.

Şiiri seviyorum diye sen neden kendini şiir sandın ki? Ben seni değil aslında şiirlerin güzelliğini sevdim.

Bir gün geri dönüp gelsen bu var olan bir şiiri silip yeni baştan yazmak demek olabilir mi hiç?

Şiirler okşuyor saçlarımı ve durup da düşünüyorum, benim yalnızca biraz daha fazla şiire ihtiyacım var.

Ne bir insana ne de birinin bana duyabileceği bir sevgiye ihtiyacım var. Tek ihtiyacım şiir, şiir ve biraz daha fazla şiir aslında.

Şiirin geldiği yer belli ki cennetti. Çünkü böyle bir kutsal güzellik anca cennetten çıkabilirdi.

İşte şimdi söz şiirlere geldi ise ben de senin o güzel gözlerini anlatmalıyım demektir. Çünkü başka ne söylenebilir ki konu şiir ise?

Şimdi seni ve sana olan sevgimi konuşmanın sırasıdır. Ama ben en güzel cümlelerimi hep susarak kurabilirim. Öyle ise bırak da şiirler yazayım sana.

Şiirlerin en sevdiğim yanı hangi şairin olur ise olsun ya da neyi anlatır ise anlatsın hepsi bir parça da olsa senden bahsediyor. Sanki hepsi seni çok ama çok yakından tanıyor.

Şiirlerimi bile verebilirdim sana ve senin uğruna feda ederdim tüm gerçekliğimi.

Şiirlerin en çok sevildiği yer şairlerin en çok kovulduğu yerdi. Çünkü bir şiirin güzelliği bir şairi öldürebilirdi.

Şiirlerime sarıldım sen gittikten sonra öyle üzüldüm ki tek tesellim olan şiirlerim geceler boyu başımda nöbet tuttu.

Şiirlerime sarılıp da varlığımın tamamını sana verdiğim sürece şiirlerim de benim ile beraber olup senin yollarını gözleyecektir.

Şiir Sokakta Sözleri

Şiirler gerçek birer yaşanmışlık gibi tüm gerçekliğin daha da üstesine çıkıp benim ile beraber olacaklar.

Şiirlerimi bir eve bırakıyorum, hem de hiç görmediğim ve de hiç gitmediğim bir ev. Sırf seni unutmak istediğimden yapıyorum her şeyi.

Sabahın üstüme üstüme gelmesi ve güneşim bir tek benim için doğması ile tüm şiirler yeniden ayaklanmaya başladı.

Bir gün geri dönmez ise şiirler demek ki onlarda bizden vazgeçmiş demektir.

Ortalıkta bir çığlık kopmuş geziyor ki gözlerimin gördüğü en acı çığlık bu. Sanki zavallı bir şiir koparılmış da şairinden evsiz yuvasız kalmış gibi.

Şiirlerin sevdasını yalnız şairlerin cezası bilebilir.

Bir gün geri dönmek gibi bir ayıba düşer isen sen de, bil ki ben tüm şiirlerimi gömdüm tıpkı evladının ölüsünü gömen bir ana gibi de peşinden üç gün üç gece ağladım.

Şiirlerimin sevdası ile beraber şiirsizlerin geçmişini örgütlemiş ve bir sivil savunma ilan etmiştim. Ama şimdi ne şiir kaldı ne de sevda.

Bir gün güzelliğin üstesinden gelebileceğine inanır isen haber ver tüm şiirlerimi senin yanına gömeyim.

Vazgeçmek demek bir şairini tıpkı batan bir kıymık gibi tüm şiirlerini cımbız ile vücudundan tek tek söküp atması demektir.

Şimdi bakman gereken yer ne ben ne de gözlerim. Sen artık annesiz kalmış üç beş şiirin babasısın. Bir tek onlara baksan da yeter.

Gidişin ile bir sürü şiir yazıldı sana ve bir gün son kez bir damla gözyaşı döküldüğü an gözümden işte tüm o şiirler de astı kendilerini bir bir bu umutsuzluğa karşın.

Ve bir gün bir insan artık sevdiğini unuttu ve kalbinden tamamen sildi. Sonra da bütün şiirle bu acıya dayanamayıp tek tek kendini vurdu. Daha sonra da işte bu yeryüzünde ne sevgi kaldı ne de bir şiir.

Hepimizin hayatında yer edinen ve favorisi haline gelen en güzel şiirler vardır, ruh halimize göre de bazen favori şiirimiz değişebilir. Tüm bunlar bir yana hayatımızda dönüm noktası olan en güzel şiir sözleri vardır, bir kere duyup da hiçbir daha unutma imkanımızın olmadığı o masum ve hoş şiirler… Şiir sokakta sözleri şiirler arasında söylenen en güzel sözlerden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu