Amerika'nın En Büyük Hastaneleri

Amerika’nın en büyük hastaneleri, Amerika’nın en büyük 11 hastanesi, Amerika da bulunan hastaneler, Amerikanın en iyi hastaneleri vb.. tüm bilgiler alışkanlıkcom’da

Amerika’nın En Büyük Hastaneleri

Tıp eğitimi medeniyetin başlangıcından beri insan yaşamının önemli bir parçası olmuştur. Tıp merkezleri, ihtiyacı olan insanlara temel sağlık hizmeti sunar ve gelecek nesil tıp uzmanlarını eğitmek için öğretme ve öğrenme olanakları sunar. Bu listede, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük hastaneleri ve sahip oldukları yatak sayısına göre sıralanmıştır. Metrekare de yararlı bir ölçüm olsa da, bir hastanenin değeri nihayetinde kaç hastaya hizmet verebileceği ile ölçülür.

Amerika’nın En Büyük 11 Hastanesi

Amerikanın en büyük 11 hastanesini sizler için toplardık.

11.Indiana Üniversitesi Sağlık Metodistleri Hastanesi

ABD News & World Report’a göre Amerika’nın en iyi hastaneleri arasında yer alan Indiana Üniversitesi Sağlık Ağı, hastalarına mükemmel bir hizmet sunuyor. Ayrıca, üç yıllık eğitim programı ile tıbbi uzmanlığını genişletmeye çalışanlar için bir eğitim hastanesidir. Indiana Üniversitesi Sağlık Metodistleri Hastanesi, 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarındaki Üniversite Sağlık Konsorsiyumu’na göre ülkedeki bir numaralı hastane seçildi.

10.AdventHealth Orlando

Daha önce Florida Hastanesi Orlando olarak bilinen AdventHealth Orlando, güçlü Hıristiyan inançlarıyla iç içe mükemmel bir sağlık hizmeti sunmak için çabalıyor. İsim değişikliği yanında, AdventHealth genetik risklerini ve yatkınlıklarını belirlemek için hastaların DNA örneklerini kullanmayı amaçlayan Genomik Sağlık Merkezine de sahip. AdventHealth, hastaların risklerini erken belirlemek ve belirli ilaçlarla nasıl başa çıkacaklarını tahmin etmek için Genomics’i kullanarak daha iyi bir geleceğe giden yolu açmayı umuyor.

9.Metodist Üniversite Hastanesi

Metodist Le Bonheur Sağlık sistemi, 8 pediatrik uzmanlık alanında sıralanır ve çok dikkate alınır. Metodist Üniversite Hastanesi, Metodist Sağlık sistemindeki en büyük, en kapsamlı hastane olarak kabul edilir. Aynı zamanda Tennessee Sağlık Bilimleri Merkezi’nin ilk öğretim hastanesidir. Metodist Hastanelerin başlangıçta kendi ambulans sistemleri yoktu, bunun yerine hastaları acil servise götürmek için cenaze evlerinin ambulans servislerine güveniyorlardı.

8.Cleveland Klinik

Cleveland Klinik genel olarak iyi görünse de, son zamanlardaki bir skandal itibarını zedelemiş olabilir. Cleveland Klinik‘in Sağlıklı Yaşam Enstitüsünün eski müdürü Daniel Neides, kliniğin anında kınadığı utanç verici ve tartışmalı bir aşı önleme makalesi yazdı. Cleveland Klinik, çocuklara aşı yapma konusunda güçlü görüşler dile getirirken, her şey doktorun sahte bir bilimi kabul etmesi yüzünden ortaya çıktı. Yenilikçi bakım konusundaki köklü itibarı ile Cleveland Klinik, art arda 21 yıl boyunca Amerika’nın bir numaralı kalp hastanesi olarak derecelendirildi.

7.Baptist Tıp Merkezi

Kardiyovasküler, ortopedik ve endokrin bakımın önde gelen hastanesi olan Baptist Tıp Merkezi, tüm hastalarına çok yönlü ve üstün hizmet sunmaya çalışıyor. US News & World Report, San Antonio’daki Baptist Tıp Merkezini “En İyi Hastaneler” arasında gösterdi. Baptist Sağlık Sistemi, San Antonio’daki dördüncü en büyük sivil işverendir. Ayrıca San Antonio’daki en yoğun ER’lerden birine sahip ve ayda 3600’den fazla hastaya bakar.

6.Montefiore Tıp Merkezi

Montefiore Tıp Merkezi, yüksek performanslı bir hastane olarak değerlendirilir. Hastane hem ulusal hem de bölgesel olarak en iyi hastaneler arasında yer alıyor. Bu tıp merkezi, bulunduğu yere bakmaksızın ihtiyacı olanlara yardım sağlamayı taahhüt eder ve Evde Temel Bakım programları ve mobil tıbbi bakım gibi hizmetler sunar. Montefiore Çocuk Hastanesi’ndeki Çocuk Acil Servisi, her yıl yaklaşık 50.000 hastayı tedavi etmektedir.

5.Orlando Bölgesel Tıp Merkezi

Orlando Bölgesel Tıp Merkezi, Florida merkezindeki tek Birinci Seviye Travma Merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Eskiden Orange Memorial Hastanesi olarak biliniyordu ve Amerikan Tıp Birliği tarafından Florida’daki ilk eğitim hastanelerinden biri seçilmişti. Orlando Bölgesel Tıp Merkezi‘ndeki Kanser Destek Topluluğu, morali yükseltmek ve kansere karşı mücadele eden hastaların stresini azaltmak için Müzik Terapisi gibi uygulamalardan yararlanmaktadır.

4.Metodist Hastanesi

Metodist Hastanesi ilk kez 1955 yılında, Güney Teksas Tıp Merkezi bünyesinde açılan ilk hastane oldu. Bu hastane, Hıristiyan inancına dayalı görevini sürdürmekte ve San Antonio’daki en iyi doktorlardan bazılarına sahiptir. San Antonio’nun Metodist Hastanesi, olağanüstü nörolojisi, ortopedi ve kemik iliği nakli ile ünlüdür. Bu hastane her yıl Teksas’taki diğer hastanelerden daha fazla sırt ve boyun ameliyatı gerçekleştiriyor.

3.NewYork Presbiteryen Hastanesi

NewYork Presbiteryen Hastanesi, New York’ta kar amacı gütmeyen bir üniversite hastanesidir. Columbia Üniversitesi Vagelos Doktor ve Cerrahlar Koleji ve Weill Cornell Tıp Koleji’ne bağlıdır. En iyi akademik tıp merkezlerinden biri olarak bilinen bu kuruluş çığır açan araştırmalar yürütmekte ve hasta bakımında en iyisini sunmak için çaba göstermektedir. US News & World Report’a göre “En İyi Hastaneler” yıllık araştırması sonucunda New York’ta bulunan en iyi hastane seçilmiştir.

2.Jackson Memorial Hastanesi

Bu önemli hastane, Miami Leonard M. Miller Tıp Okulu Üniversitesi’nin ana eğitim hastanesidir. Jackson Memorial ve Miami Üniversitesi ayrı kurumlardır, ancak çok sayıda hizmet ve programı paylaşırlar. Her iki kurumun personeli de en son bilgi ve uygulamaları takip etmekten gurur duymaktadır. Miami’deki Jackson Memorial Hastanesi, Güney Florida’daki bir numaralı hastanedir.

1.Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, yatak sayısına göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük hastanedir. Hastane yaklaşık 85.000 kişiyi istihdam eden,  kar amacı gütmeyen sağlık kuruluşudur. Bu onu Pennsylvania eyaletindeki en büyük hükümet dışı işveren yapıyor. Pittsburgh Üniversitesi’nin akademik merkezi olan Presbiteryen Hastanesi, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi ana binasına bağlıdır. Öğrencilere çok çeşitli lisansüstü programlar sunar.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap