Nankörlük İle İlgili Sözler-Nankörlük Sözleri

Nankörlük ile ilgili sözler, nankörlük sözleri, bencil ve nankör sözleri, anlayışsız insanlar için sözler, whatsapp nankör sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Nankörlük İle İlgili Sözler

Nankörlük ile ilgili sözler ile nankör insanlara sözler söyleyebilirsiniz.

İnsan her ne olur ise olsun nankör olmasın. Çünkü nankörlük insanın aslında kendini de, kendi için yapılan emekleri de feci bir şekilde reddetmesidir.

Nankörlük aslında insanın kendine emek veren kişiye değil de kendin yaptığı bir vefasızlıktır. Çünkü kim yapmış olur ise olsun o emek senin için verilmiş bir emektir.

 bencil ve nankör sözleri

Nankörlüğün büyüğü ya da küçüğü olmaz, eğer bir insan kendi için yapılan herhangi bir iyiliğe kötü davranıyor ve onu yok sayıyor ise o nankördür.

İnsan ne olur ise olsun nankör olmamalıdır çünkü nankörlük emek kadar kutsal olan bir şeyin inkâr edilmesi ve yapılan tüm emeklerin kolayca silinip atılıp da yok sayılmasıdır.

Nankörlüğün affı ya da telafisi olmaz çünkü bir kere bir fedakârlığı görmezden gelen bir insan daha sonra o yanlışı tekrar yapabilir ve bu sefer yapılan tüm fedakârlıklar hiç olur.

Değmeyen insanlar için iyilik yapar, fedakârlık yapar ve emek harcar isen o insanların da senin bu yaptıklarına karşı nankör olması çok da beklenmedik bir karşılık değildir.

Ben her şeyi unutabilirim hatta bana kasıtlı ya da kasıtsız yapılan tüm kötülüklerin de üstünü bir kalem ile çizer ve silip atabilirim ama nankörlüğü ne yaparım ne de aklımın bir ucundan geçer.

Nankör olan bir insan acımasız bir insandır. Çünkü nankörlük ve yapılan iyilikleri reddetmek ancak acımasız bir insanın yapabileceği türden bir eylemdir.

Nankörlük Sözleri

whatsapp nankör sözler

Nankörlük sözleri ve anlayışsız insanlar için sözler ile kötü insanlara sözler söyleyebilirsiniz.

Nankör olan her insan aslında karşısında olan insana değil de kendine büyük bir ayıp ve yanlış yapar. İnsan kim ile arasını bozup da uzaklaşmak ister ise istesin o insanın kendisi için yaptıklarından vazgeçmemelidir.

Belki ben senin yaptığın tüm kötü ve yanlış olan davranışları hatta söylediğin kötü sözleri bile unuturum ama tüm emeklerimi yok sayıp da bana yaptığın nankörlüğü ve bu nankörlüğün benim içimde açtığı o derin yarayı asla unutmam.

İnsanın bir insanda araması gereken en temel özellik o insanın vefalı biri olması ve nankör bir insan olmamasıdır. Çünkü insan nankör olacak kadar katı kalpli olduğu sürece diğer tüm kötülükleri de kolayca yapabilecek kapasiteye sahip olacaktır.

Ben tüm insanlardan kötülük ve kalbimi kıracak davranışlar beklemeye aslında çok alışmıştım ama en yakın dostum dediğim insanların beni böyle sırtımdan vurmalarına ve böylesi acımasız bir şekilde nankör olmalarına karşı hiçbir beklentim yoktu.

Belki yapılan her hatayı bir şekilde kendi içimde halledebilirim ama senin bu nankörlüğünü ben kendi içimde dahi affedemiyorum ki seni affetme evresine geçebileyim.

İnsan yapılan hataları unutabilmeli, üstünü çizebilmeli ve affetmenin erdemine erişebilmeli lakin nankörlüğün bir telafisi ya da affı olduğuna asla ama asla inanmamalı.

Nankörlük Mesajları

nankörlük mesajları

Nankörlük mesajları ile içinizi dökebilir ve bencil ve nankör sözleri ile dile getirebilirsiniz.

Ne kadar iyilik yapmış olursan ol ya da ne kadar kendinden verecek kadar fedakâr olur isen ol, nankör bir insanın gözünde yaptığın her şey yine boşa çıkacak ve yine aynı şekilde kendi kendini sıfırlayacaksın.

Ben isterdim ki tüm insanlar gibi sen de benim yaptığım güzellikleri ve iyilikleri keşfet ama sen öylesine kör ve öylesine nankör bir insansın ki tüm bunları yapman artık imkânsız bir hale geldi.

Seni, senin yaptıklarını ve o acımasız nankörlüğünü asla affetmeyeceğim.

İnsan ne derece iyi biri olur ise olsun karşısında nankör insanlar olduğu sürece her zaman kolay bir şekilde sıfırlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu