Nane Limon Nasıl Yapılır-Nane Limon Neye İyi Gelir

Nane limon nasıl yapılır, nane limon neye iyi gelir, mide bulantısı için nane limon nasıl yapılır, nane limonun içine ne konur vb.. sağlıklı içecekler için aliskanlik.com

Nane Limon Neye İyi Gelir

Nane limon karışımı toplumumuzda bir çok rahatsızlığa karşı iyi gelen bitki çaylarımızdandır. Sağlık kalitemizi yükseltmek için de nane limon karışımı oldukça etkili bir çaydır. Nane limon neye iyi gelir hep beraber bakalım;

Mide hastalıkları : Özellikle nane mide için bulunmaz bir şifa kaynağıdır. Nane limon içerek mide bulantısından, bağırsak rahatsızlıklarından, mide ağrısından, ishal ve kabızlık gibi rahatsızlıklarımızdan kurtulmamız mümkündür.

Sindirim problemleri : Nane limon karışımını çay olarak özellikle yemeklerden sonra tüketirsek, yemek sonrası bağırsaklarda toplanan gaza karşı son derece etkilidir. Midenin sindirimini kolaylaştırır. Safrayı gidererek midenin yiyecekleri hazmetmesini kolaylaştırır.

Mide bulantısı, Ateş ve Öksürük : Özellikle yolculuk sırasında yol tutması nedeniyle oluşabilecek mide bulantısı ve diğer mide problemlerine karşı uzmanlar nane limon önermektedirler. Peki mide bulantısı için nane limon nasıl yapılır sorusunun cevabını birazdan vereceğiz. Nane limon içeriği nedeniyle ağrı kesici özelliği ve öksürük giderici olarak da kullanılmaktadır.

Bağışıklık sistemi güçlendirici : Nane limon içeriğinde bol miktarda kalsiyum, B vitamini ve potasyum bulundurduğundan bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için grip gbi rahatsızlıkların önlenmesinde de etkilidir. Yudum yudum içildiğinde nane limon karışımı astıma karşı da etkilidir.

Ağız kokusu giderici : Nane çiğnenerek veya nane limon çayı içilerek ağız kokusunu gidermek mümkündür.

Strese karşı :  Nane limon çayının içindeki nane kokusu stresi bir numaralı düşmanıdır. Aynı zamanda yatmadan önce içilen nane limon çayı stresi yok ettiğinden ve rahatlatıcı etkisinden dolayı uyku problemlerine de bire birdir.

Bunların haricinde nane limon antioksidan bakımından zengindir, Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir, kas ağrılarına iyi gelir, çayın buharını burnumuzdan içeri çekersek burun tıkanıklığını giderir , safra kesesindeki taşların çözülmesine etkilidir,

Ancak çok fazla tüketilmesi halinde bazı yan etkileri de vardır. Reflü problemi olanlar nane limon tüketmemelidir.

Nane Limon Nasıl Yapılır

Taze olmasına özen gösterdiğimiz nane yapraklarını iyice yıkayıp el ile birkaç parçaya ayırın. Peki nane limonun içine ne konur. Naneleri bir tepside bir gün bekleterek kurumasını sağlayın. El ile ufalanan kıvama gelene kadar bekletin. Bir kapta suyu kaynatın, kaynamış suyun içine kuruttuğumuz naneyi ufalayarak atın. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında süzerek fincana koyun. İçine tarım limonun suyunu sıkın. İşte nane limon nasıl yapılır sorusunun cevabını da aldınız.. Afiyet olsun…

Peki mide bulantısı için nane limon nasıl yapılır sorusu için nane limon nasıl yapılır bu rahatsızlık içinde yukarıda belirtilen nane limon yapımı tekniği uygulanır ancak daha fazla limon kullanılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu