Menfaat İle İlgili Sözler-Menfaat Sözleri

Menfaat ile ilgili sözler, menfaat sözleri, menfaatçi insanlara sözler, menfaatçilik sözleri gibi güzel sözler için aliskanlik.com

Menfaat İle İlgili Sözler

Menfaat ile ilgili sözler ile çevrenizde menfaatçi insanlara sözler söyleyebilir ve onları rencide edebilirsiniz.

Menfaati olduktan sonra herkes her şeyi yapar yeter ki bunu yapmak için yeterli çıkarları olsun.

Artık insanlar hakkında bunu nasıl yaparlar diye şaşırmıyorum çünkü anladım ki eğer menfaatleri gereği öyle yapmaları gerekiyor ise herkes mutlaka öyle yapıyor.

Menfaatlerin en büyüğü insanın her zaman kendini düşünüp de yeri geldiğinde en yakınlarına bile haksızlık yapmasıdır.

menfaatçilik sözleri

Menfaate inanırım çünkü menfaatlerim gereği yaptığım hiçbir şey bana asla zarar vermedi.

Bir kez bile olsa kendi menfaatini düşünür de ona göre bir şey yaparsan bir daha herkes senin hep menfaatlerini düşüneceğini düşünür.

Ne kadar fedakârlık yaparsan yap, ilk kez kendi menfaatini düşündüğün an en kötü yine sen olacaksın.

Çok dostum vardı, çok da kardeşim dediğim insan… Ama bir menfaat uğruna hepsi bir anda yabancı oluverdi bana, ben ise bir başıma kalakaldım böyle.

Tek inandığım şey menfaatlerin insanı ömrü boyunca yanlış yönlendirme kabiliyetine sahip ve oldukça içgüdüsel olan şey olduğudur.

Menfaat Sözleri

Menfaat İle İlgili Sözler

Menfaat sözleri sayesinde menfaat gözeten dost gibi görünen ancak dost olmayan kişilere sözler söyleyebilirsiniz.

Menfaatin yeter ise benim yanımda olursun ha ama eğer menfaatin yok ise sen de yanımdan toz olursun. İşte senin dostluğun da arkadaşlığın da ancak bunun ile ölçülebilir.

Sen menfaatleri uğruna yaşayan bir insansın bunun hem acısını hem de sancısını tüm hayatın boyunca yaşayacaksın

Diğer insanlar ile menfaatlerin biter ise tekrar yanıma döneceğini söylüyormuşsun ama bak bakalım sen döndüğünde ben yine aynı yerde durup da seni bekleyecek miyim?

Menfaatin gereği nasıl böyle şekil değiştirdiğine inanmakta artık güçlük çekiyorum. Çünkü tam bu kadarını da yapamazsın derken sen hep bir fazlasını yapıyorsun.

Ne gelenin ne de gidenin biter çünkü sen menfaatlerin uğruna herkes ile dost hem de herkes ile arkadaş olabilecek kadar ikiyüzlü bir insansın.

Senin çıkarların herkesten ve her şeyden önce gelir sırf bunun için bile yapabileceğin şeylerin kapasitesini ayarlayamıyorum.

İnandığın şeyler uğruna hayatında bazı değişiklikleri yaparsın ama senin bu ikiyüzlülüğünü ve menfaatlerinin peşinden giden tavrını anlamakta güçlük çekiyorum.

Menfaatçi İnsanlara Sözler

Menfaatçi İnsanlara Sözler

Menfaatçi insanlara sözler söyleyerek onların yanlış yaptığını belirtebilirsiniz. Menfaatçilik sözleri sayesinde iki yüzlü olduklarını gösterebilirsiniz.

İnsan en sevdiklerini bile gerekli çıkar ortamı sağlandığı sürece gözünün yaşına bakmadan satıp gidebilir çünkü çıkar her sevgiden önce gelir.

Ben seni tüm menfaatlerimi bir kenara koyup da sevmiştim oysa sen şimdi kendini benden çok ayrı ve üst tutuyorsun.

Senin ile muhabbetimizin sonu geldi çünkü artık benim ile ilgili tüm menfaatin bitti ve bir daha bana işin düşmez sanıyorsun.

İyi bir insan olmak istiyorsun hem karşılık beklemeden iyilik yapman lazım hem de çıkarın olmadığı konularda da iyilik yapman lazım.

Baktın çevrende fazladan dolaşan insanlar bir anda seni terk edip gitti bil ki senin ile ilgili olan tüm menfaatleri son bulmuş ve sen artık onlar için sıradan biri olmuşsun.

Sen çok sağlam bir dostluğunuz olduğuna inanabilirsin ama onun menfaati bittiği an sizin de dostluğunuzun sonu elbet gelecek.

İnsanların yollarını birleştiren şey ve onların yollarının ayrılmasına neden olan şey de aslında hep bir menfaat işidir. Bazen şartlar uygun olur insanlar beraber olur bazen de şartlar gerektirdiği için insanlar ayrılır.

Eğer senin dostluğun menfaatlerin kadar sürecekse ve er ya da geç yıkılacak bir kale ise senin gitmen benim açımdan büyük bir kayıp asla sayılmaz.

Bir insan neye inanır ise inansın eğe menfaatleri uğruna hareket edecek kadar alçalmış ise tüm ahlaksızlığı ve tüm gayri ahlaki durumları yaşamaya müsait hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu