Evde Zayıflama Yöntemleri-Zayıflama Hareketleri

Evde zayıflama yöntemleri, evde zayıflama hareketleri, hızlı zayıflama yöntemleri vb… zayıflama makalemizi sizler için hazırladık.

Evde Zayıflama Yöntemleri

Güzel görünme arzusu her kadının hissettiği bir duygudur. Fiziksel açıdan kadınları en fazla üzen sorunlardan birisi de fazla kilolardır. Dış görünümü olumsuz etkileyen fazla kilo problemi kişiyi aynı zamanda psikolojik olarak da etkilemektedir. Özellikle de diyetisyene ya da spor salonuna gitme imkanı bulunmayanlar için kilo probleminden kurtulma adeta kabusa dönüşebilmektedir. Sizlere bu yazımızda evde zayıflama yöntemleri nelerdir sorusuna cevaplar sunacağız.

Kilonuzu kontrol altına almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu süreci sıkıntılı bir göreve dönüştürmek yerine uygulayacağınız kuralları yaşam tarzınız haline getirmenizdir. Büyük hedefler koyarak değil, öncelikle ulaşması mümkün olanı ilk hedef belirleyerek başlayın. Unutmayın ki hızlı kilo vermek sağlıklı bir seçim değildir. Hem kilo vermek, hem de sağlığınızı tehlikeye atmamak istiyorsanız ayda 3-4 kilo vermek idealdir. Kilo verme sürecinizi uzun bir döneme yayarak sıkıntısız şekilde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Evde Zayıflama İçin Öneriler

‘’Ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Kilo vermek sanıldığı kadar zor bir durum olmamakla birlikte bu konuda bilinçli davranmak son derece önemlidir. Birçok kişi kilo verme sürecinde istikrarlı davranarak ideal kilosuna ulaşmakta ve diyeti bırakarak zamanla eskisinden daha fazla kilo almaktadır. Bu noktada yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bazı şeyleri alışkanlık haline getirmeniz, hedefe ulaşsanız dahi rahat davranmamanız önemlidir.

Şimdi gelelim evde zayıflama için öneriler ve dikkat edilmesi gerekenlere;

  • Yağ yakımı için yapmanız gereken ilk şey aşırı kalorili beslenmeden kaçınmanızdır. Özellikle beyaz ekmek tüketimini bırakmalısınız. Tam buğday ya da çavdar ekmeği tüketmeniz daha sağlıklıdır.
  • Uzun süre tok tutucu ve yağ yakımı için yardımcı özelliği bulunan yumurtayı mutlaka kahvaltı öğününüzde bulundurun.
  • Metabolizmayı hızlandırmak ve daha fazla kalori yakmak için günde 2 fincan Türk kahvesi ya da yeşil çay tüketin.
  • İşlenmiş gıdalardan ve tatlandırıcı içeren ürünlerden uzak durun. Yüksek fruktozlu gıdalar şeker hastalığı ve kalp rahatsızlığı riskini artırmaktadır. Bu da kilo problemine davetiye çıkaran bir durumdur.
  • Porsiyonlarınızı küçülterek yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Sıkı ve yorucu bir diyet programı uygulamaktansa günlük yaşamdaki sağlıklı beslenme düzeninizi sadece porsiyonlarınızı küçülterek devam ettirebilirsiniz.

Evde Zayıflama Hareketleri

egzersiz hareketleri

İlk yapacağınız hareket egzersiz hareketleri olarak adlandırılan eller yukarı ve bacakları açma hareketleridir. Bu hareketi 7 defa art arda yaparak hem vücudunuzu ısındıracak hemde kaslarınızın ısınmasını sağlayacaksınız.

egzersiz hareketleri duvara yaslanma

Sırtınızı duvara yaslayarak sanki oturur pozisyonda 30 saniye bekleyin. Dizlerinizin dik durmasına özen gösterin.

evde zayıflama hareketleri şınav

Evde düzgün bir şekilde günde en az 10 defa şınav çekin. Bacaklar dik ve dirsekleri kırmamayı çalışın.

evde zayıflama hareketleri sandalye

Evde sağlam bir sandalye bularak yukarıdaki hareketleri yaparak evde zayıflamaya yardımcı hareketleri yapabilirsiniz.

evde zayıflama hareketleri squad

Diğer bir evde zayıflama hareketi squad, ayakları omuz genişliğinde açarak sandalyeye oturur gibi durup elleri öne doğru uzatma.

evde zayıflama hareketleri 3

Şınav çeker pozisyonuna gelip 30 sn bu şekilde beklemek sizin tüm vücudunuzu çalıştıracaktır.

Zayıflama süreci sizin için sadece kısa bir yol gibi görünmemelidir. Bu süreç aynı zamanda sağlıklı yaşam kurallarına alışma ve bundan sonraki yaşamınızda da bunları uygulama serüveni gibi olmalıdır. Evde zayıflama önerileri ile hem kilo vermeyi başarabilir, hem de daha sağlıklı beslenmeyi hedef görebilirsiniz.

 

1 yorum
  1. Hande diyor

    Evde zayıflamanın tek yolu az yemek… yemek az ye spor yap hızlı zayıfla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.