Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Vajina Kararması Neden Olur? Gelişen çağımızla beraber son zamanlarda estetik operasyonları oldukça artarak birçok alana yayılmıştır. Bu bağlamda dış görünümüne bir hayli önem veren kadınlar tarafından, vajina beyazlatma işlemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genel olarak tüm kadınların karşılaştığı vajina kararması, kişileri estetik bakımdan olumsuz etkileyerek canlarını sıkmaktadır. Kadınların sık sık yaşadığı bu problem, beraberinde lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır sorusunu getirerek akıllarda soru işareti uyandırmaktadır.

Bikini Bölgesi Niçin Kararır?

Vajinanın dış tarafı genel anlamda vulva olarak değerlendilmektedir. Bu bölge yaşın ilerlemesi ve hormonsal değişimler ile beraber koyulaşarak değişim gösterir. Hatta gebelik döneminde artan hormonal değişimlerle birlikte vulva olduğundan daha da koyulaşır.

Vajina Kararması Neden Olur?

Daha detaylı şekilde bahsetmek gerekir ise; östrojen hormonu bölgenin kararmasına sebebiyet verir.
Genital bölgede oluşan bu  rahatsız edici koyuluk, gebelik sonrasında da devam ederek sürekliliğini korur. Özellikle esmer tenli kadınlarda ortaya çıkan bu koyulaşma günden güne daha da belirgin bir hal alır. Ayrıca meydana gelen bu koyulaşmayı etkileyen başka unsurlarda bulunmaktadır.

Mesela; hormonsal rahatsızlıklar, cilt hastalıkları, doğum kontrol hapı kullanımı ve polikistik over sendromu kararmayı etkileyen faktörlerdendir. Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Vajina Kararması Neden Olur?
Bunlarla beraber vajina temizliğini yapabilmek amacı ile uygulanan yanlış epilasyonlar, jilet kullanımı, sıcak ağda uygulaması, hatalı lazer işlemleri, aşırı kilo durumu, sentetik biçimdeki iç çamaşırı ve son olarak da dar giysiler giymek vajina bölgesinde kararmalara zemin hazırlar. Fakat genetik faktörler de bu durumu tetikleyebilmektedir.

 Lazerle Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vajina bölgesinde oluşan kararmalar için en etkili ve başarılı yöntem; lazerle yapılan beyazlatma işlemidir. Lazerle vajina beyazlatma işlemine başlamadan evvel, bölge lokal anestezik kremler sayesi ile uyuşturulur ve böylelikle oluşabilecek acının hafifletilmesi sağlanır.

Maksimum 20-25 dakika arasında değişen bu süreçte, kararma meydana gelen bölgelere lazer ışınları tutulur. Uygulanan bu ışınlar melanosit hücrelerinin parçalanmasına olanak sağlayarak melanin  yapımını engeller ve buna bağlı olarak vajina beyazlatılmış olur.

Bu işlem sonrasında bölgesel olarak kızarıklık, şişlik, ödem oluşması ve aynı zamanda su toplanması çok normal bir durumdur. Lazerle vajina beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra ciltte kararmalar oluşur ve bu kararan doku dökülerek yerine daha parlak ve daha canlı bir cilt görünümü gelir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?
Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazer ile yapılan vajina beyazlatma işleminden sonra, cildin en üst tabakası olarak bilinen  epidermis tabakası soyulur. Epidermis tabakasının hemen altında daha parlak ve aynı zamanda daha pembe cilt tabakası bulunur. Vajina beyazlatma işlemi sayesinde makat, iç ve dış dudaklar ile anal bölge komple şekilde beyazlatılır.

Vajina Beyazlatma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır sorusu ile beraber, bu işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar da bir hayli merak edilerek araştırılmaktadır. Bu bağlamda, vajina beyazlatma uygulamasından sonra kişiler hemen sosyal hayatına devam edebilmektedir. Ancak, doktor tarafından reçete edilen kremlerin en az 1 hafta kadar düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca işlem yapılan bölgeye 2 gün boyunca su değmemesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Bu vurgulanan detaylara dikkât edildiği takdirde hiç bir problem yaşanmadan 10 gün içerisinde tam anlamı ile iyileşme sağlanır. Lazer ile yapılan vajina beyazlatma işleminden sonra, o bölgedeki doku daha canlı ve parlak duruma gelir ve bunun içinde genel olarak 1 seans yeterli olmaktadır. Ancak koyu tenli olan kişilerde ya da hormonal bozukluğu olanlarda 1 seans yerine 2 veyahut da 3 seans gerekebilir.

Lazerle Beyazlatma İşlemi Zararlı Mıdır?

Uzmanlar tarafından yapılan vajina beyazlatma işleminde, uygulanan lazer ışınlarının herhangi bir zararlı etkisi bulunmaz. Çünkü, lazer ışınları neredeyse cildin 3 ya da 4 mm kadar derinine işler ve bu durumda oldukça yüzeysel bir işlem olduğunun göstergesidir. Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Vajina Kararması Neden Olur? 

Haliyle yumurtalıklara, rahim ağzına ve rahme bir zararı olmamaktadır. Ayrıca bu işlem, uygulanan kişilerde cinsel isteksizlik, kısırlık ve adet düzensizliği gibi yan etkilere de sebebiyet vermemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu