Dövmeyi Silen Krem

Dövmeyi Silen Krem Önerisi

Dövmeyi Silen Krem Güzellik konusunda birçok uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalardan birisi de dövmedir. Dövme istenen şekilde ve vücudun istenen bölgesine yapılabilmektedir. Dövme çok eski zamanlardan beri vücut süslemek için kullanılmaktadır. Eski zamanlarda kullanılmasının ana nedeni ise kabilelerin çeşitli şekilleri bulunması ve kişilerin kabilelerini temsil etmek için bu şekilleri vücutlarına dövme yaptırmasıdır. Günümüzde ise güzellik ve daha hoş bir görünüme sahip olmak için kullanılmaktadır.

Dövmeyi Silen Krem

Özellikle sosyal medya kullanıcıları arasında bir akım halini alan dövme, yaptırması zorlu bir iştir. Oldukça kaliteli ve teknik makinelerle yapılmakta olan dövme, derinin altının ya da üstünün renklendirilmesi işlemidir. Dövme makineleri dakikada 100 ile 1000 arasında atış yaparak derinin renklendirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca dövme yapıldıktan sonra derinin bakımının yapılması da oldukça önemlidir. Dövme silen krem Aksi taktirde derinin enfeksiyon kapması gibi bir durum ortaya çıkabilir. Derinin bakımını yapmak için çeşitli merhemler, solüsyonlar ve bitkisel yağlar kullanılabilir. Fakat dövme yaptırdıktan sonra sildirmek isteyen kişi sayısı da oldukça fazladır. Dövme sildirmenin birçok sebebi vardır. Bunlardan ilki geçmişte yapılan dövmenin gelecekte hiçbir anlam ifade etmemesidir. Dövmenin yapıldığı zaman içerisinde değer taşıyan simge, zamanla anlamını yitirebilmektedir. Başka bir neden ise herhangi bir kurumda çalışmak için dövme sildirme zorunluluğudur. Özellikle resmi kurumlarda dövme, piercing ya da renkli saç gibi farklı tarzlara izin verilmemektedir.

Dövmeyi Silmenin Yolu

Dövme silmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki lazer ile dövme silme işlemidir. Lazer ile dövme silme işlemi lazer ışınları ile dövme bulunan yerin yakılması ve derinin kurutulması şeklinde yapılmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra deri bakımı yapmak oldukça önemlidir. Aksi taktirde kuruyan deri kanamalara sebep olabilmektedir. Lazer ile dövme silme işleminin 1500 TL ile 3000 TL arasında değişen bir ücreti bulunmaktadır. İkinci dövme silme yöntemi kimyasal peeling ile dövme silme işlemidir. Bu yöntemle 8 ay içerisinde dövme silinebilir. Evde uygulanabilir bir yöntem olduğu için fazlaca tercih edilmektedir. Bu yöntemler haricinde dövme silmek için kullanılan yöntemlerden birisi de dövme silme kremleridir. Peki dövme silen krem nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Dövme Silen Krem

Dövme silen krem dövmenin tamamen yok olması için kullanılan bir kremdir. Bu kremler el ile yapılan dövmeleri de makine ile yapılan dövmeleri de silebilmektedir. Bu krem makine dövmeleri için mürekkep silici içeriğe sahiptir. El ile yapılan dövmeler için de mürekkep, sigara külü ve plastik külü silici özelliği bulunmaktadır. 10 cm’den daha küçük olan dövmelerde 50 ml krem yeterli olurken 10 cm’den daha büyük dövmelerde 100 ml krem gerekmektedir. Dövme silme kreminin içerisinde bulunan maddeler dövme mürekkebinin deri üzerine atılmasını sağlamaktadır. Bu krem cildi tahriş etmemekte ve alerjik reaksiyonlara sebep olmamaktadır. Kremin uygulama şekli ise oldukça basittir. Günde 2 defa kullanılması gerekmektdir. Bu uygulamalar 8 saat arayla yapılmalıdır. Krem sürülmeden önce dövmenin olduğu bölüm ılık su ile yumuşatılmalıdır. Daha sonra krem sürülerek 2 dakika masaj yapılmalı ve dövme bulunan kısmın kremi iyice emmesi sağlanmalıdır. Fazla gelen krem mendil ile silinebilir, durulanmasına gerek yoktur. Dövme silen krem Kremin düzenli kullanılması halinde en geç bir ay içerisinde dövme silinmiş olur. 2 hafta içerisinde ise hafif bir iz kalacak şekilde silinme işlemi gerçekleşmiş olur. Krem tedavisinin avantajı ise iz bırakma gibi bir problem yaşanmamasıdır. Lazer uygulamasında bu risk bulunmaktadır. Siz de dövmelerinizden kurtulmak istiyorsanız dövme silen kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu