Kenya gezilecek yerler, kenya’da bulunan en iyi 10 turistik yerler, kenya safari gezisi, kenya maasaimaara, kenya gezi rehberi vb… kenya bilgileri

Kenya Gezilecek Yerler

Kenya, Doğu Afrika’da bulunan güzel bir ülke ve Afrika’nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Başkent Nairobi’den başlayarak birçok turisti kendine çeken birçok güzel yerle doludur.

10.Nairobi Hayvan Yetimhanesi

Nairobi hayvan yetimhanesi Nairobi Ulusal Parkında bulunmaktadır. 1964 yılında açılan bu tesiste terk edilmiş ve yetim hayvanlara kalacak bir yer sağlanmıştır. Çita, leoparve aslan gibi gibi büyük kedilerve ayrıca maymunlar bulunmaktadır. Bununla birlikte papağanlar, devekuşları ve gine kuşları gibi çeşitli kuşlar da mevcuttur. Langata yolu boyunca bu tesis devam eder.

9.Fort Jesus Müzesi

Kenay Fort Jesus Müzesi

 

 

 

 

 

Fort Jesus, Kenya’daki Mombasa Adası’nda yer almaktadır. Portekizliler tarafından 1500’lerin sonlarında Mombasa’yı korumak için Giovanni Cairati’nin tasarımlarıyla inşa edildi. Yaklaşık 2.36 hektarı kapsar. Fort Jesus, görülmeye değer, çok ilginç bir tarihi yer.

8.Bogoria Gölü

Kenay Bogoria Gölü

 

 

 

 

 

 

Bu göl, dünyanın en büyük flamingo popülasyonundan birine ev sahipliği yapmaktadır. Göl, 1973’ten bu yana Kenya hükümeti tarafından korunmaktadır. Bogoria Gölü sadece yaklaşık 10 metre derinliğinde oldukça sığ bir göldür. Bu alanda oldukça fazla sayıda kaplıca bulunmakta.

7.Cehennem Kapısı Ulusal Parkı

Kenya Cehennem Kapısı Ulusal Parkı

 

 

 

 

 

 

Cehennem Kapısı Ulusal Parkı, Kenya’daki Rift Vadisi’nde yer almaktadır. Jeotermal buhardan ve yüksek kayalardan oluşur. 1984 yılında kurulmuştur. Bu Milli Parkı ziyaret eden turistler ve ziyaretçiler kaya tırmanışı ve dağ bisikleti gibi çeşitli etkinliklerin tadını çıkarabilirler.

 

6.On Dört Şelale

Kenya On Dört Şelale

 

 

 

 

 

 

On Dört Şelale (Fourteen Falls), Thika-Garissa yolunun dışında Nairobi’nin yaklaşık 65 km kuzey doğusunda yer almaktadır. On dört şelale, adını Athi Nehri’nin geniş bölümündeki 14 büyük şelalenin adını alır. Burada tadını çıkarabileceğiniz aktiviteler arasında tekne gezintisi, balıkçılık ve kuşları izleme sayılabilir.

5.Zürafa Merkezi

Kenya Zürafa Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Zürafa merkezi Nairobi, Langata’da yer almaktadır. Tehdit altındaki zürafaların korunması için açıldı. Bu parkta ayrıca yabani domuz da bulunmakta. Zürafaları yüksek bir platformdan elle besleyebilir veya hatta öpebilirsiniz. Çok güzel bir turistik yer.

 

 

 

 

4.Thomson Şelalesi

Kenya Thomson Şelalesi

 

 

 

 

 

Bu büyük şelale, Ewaso Nehri üzerinde bulunur ve Nyahururu kasabasına yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Şelalenin adını, 1883 yılında buraya ilk ulaşan kişi olan Joseph Thompson’dan almıştır. Girişte ödenen para Nyahururu kasabası için önemli bir ekonomik gelirdir.

3.Maasai Maara

Kenya Masai Maara

 

 

 

 

 

Maasai Maara Ulusal Koruma Alanı, Kenya’da çok popüler bir turistik yer. Maasai kabilesine bir saygı olması için açılmıştır ve Rift Vadisi’nde yer almaktadır. Temmuz-Kasım ayları arasında başlayan en büyük kuş göçleri ile ünlüdür. Kıtada büyükn beşler olarak bilinen gergedan, aslan, leopar, fil ve bufalo bu koruma alanında bulunabilir.

2.Kenya Dağı

Kenya Dağı

 

 

 

 

 

 

Kenya Dağı, Kenya’daki en yüksek dağıdır. Dağdaki en yüksek zirveler Lenana noktası, Nelion ve Batian’dır. Kenya Dağı adını Kenya ülkesinden sonra aldı. Dağ buzullar, yaylalar, ve dağ gölleri ile çevrilidir.

1.Yılan Parkı

 

 

 

 

 

 

Bu park, Kenya Ulusal müzesinin hemen yanında yer almaktadır. Parkta etkileyici kobralar, kara mambalar ve Afrika pitonları da dahil olmak üzere çeşitli yılan türleri bulunabilir. Park aynı zamanda timsah, kertenkele ve kaplumbağa gibi çeşitli sürüngenlere de ev sahipliği yapıyor. Burası Kenya’daki en iyi turistik yerlerden biri.

Yorum Yap

Yorum Yap