Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi gözü makyajı nasıl yapılır, çekik göz makyajı nasıl yapılır, kedi gözü makyajı yapım aşamaları.. vb kadın makalemizi sizler için hazırladık.
Gözlerinizin şeklini ortaya çıkaran ve daha güzel ve çekici görünmenizi sağlayan kedigözü makyajına başlamadan önce zemini makyaja hazırlamanız gerekecektir. Gözün etrafını ve gözaltını iyice makyaja hazırlamak gerekir. Gözaltında çok fazla ince damarlar geçer. Bu damarlarda kan basıncı çok yüksek olduğundan gözün altında morluklara sebep olur. Ve en ufak yorgunlukta da gözaltı hemen şişer. Ayrıca bu bölgedeki damarlar çok ince olduğundan yırtılır ve bu bölge çok çabuk kırışır. Bu sebepten dolayı da gözaltının morlukları ve kırışıklıklarını kapatmak için iyi bir kapatıcı kullanmak gerekir. Ancak kapatıcı alacaksanız fondöten ya da cilt tonunuzun bir ton açığını almanız gerekmektedir. Kapatıcı ile iyice morluklar kapatılır. Göz makyaja hazır hale getirilir.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kapağınıza öncelikle far uygulamanız gerekir. Kedigözü makyajında en önemli nokta gözlerin çok iyi görünmesini sağlamaktır. Bu yüzden kullanılan farın açık tonda olması gerekir. Yumuşak bir fırça ile açık renkteki göz farı göz kapağına iyice sürülür. Kedigözü makyajında kaşların görünümü de çok önemlidir. Kaşlarınıza şekil veriniz. Eğer kaşların arasında boşluklar varsa kaş renginden kaş kalemi ile boşlukları doldurabilirsiniz.

Kedi gözü makyajı için hazırlık

Eyeliner sürmeye başlamadan önce eyelinerin arka kısmını burnunuzun yan tarafına getirip diğer ucunu gözünüzün alt kısmına teğet geçirin ve bu kısmı işaretleyin. Kirpiklerin en dip kısmından başlayarak eyeliner sürmeye başlayın.

Kedi Gözü Makyajı

Ancak eyeliner sürerken göz kapağının orta kısmından sürmeye başlarsanız daha faydalı olacaktır. Eyeliner gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Kedigözü makyajında eyelinerin kuyruklu olması gerekir. Bu yüzden kuyruk kısımlarını belirginleştirin.

Kedi Gözü Makyajı Yapım Aşamaları

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Kirpiklerin daha dolgun görünmesi için de maskara ile iyice kirpikleri boyayın. Eğer takma kirpikleriniz varsa kullanmakta bir sakınca yoktur. Göz kalemini sürerken gözün alt kirpik kısmına sürmeye özen gösterin. Gözün içine sürdüğünüz zaman gözler küçük görünecektir. En son olarak, göze bulaşan makyaj kalıntılarını pamuklu çubukla alıp kedigözü makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu