Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir?

Kanada'ya Turist Olarak Gitmek

Dünyanın en eğitimli insanlarının yaşadığı Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir? Yaşadığınız ülke dışına çıkmak istemenin pek çok sebebi olabilir. Farklı bir ülkenin mutfak kültürünü deneyimlemek, tatil yapmak, almış olduğunuz eğitimleri daha üst düzeye çıkarmak, sil baştan yeni bir hayat kurmak gibi daha birçok nedenle insanlar ülke arayışı içine girmektedir.  Değişiklik her zaman iyidir ancak ülke değiştirmek doğru bir araştırma yapmadan yapılırsa çok kötü sonuçlar doğurabilir.

Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir?

Düşünüp taşınıp karar verdiniz ve gezi, eğitim, iş, yaşamak gibi herhangi bir nedenle gitmek için Kanada’yı tercih ettiniz. Peki, dünyanın en eğitimli insanlarının yaşadığı söylenen kanada’ya nasıl gidilir?

Kanada'ya Turist Olarak Nasıl Gidilir?
Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir?

Kanada nasıl bir ülke

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Türkiye gibi ılıman bir ülke değil. Oldukça soğuk bir ülke. Fakat bu sizi ürkutmesin. Kanada her haliyle gidip görülmesi gereken bir yer.  Ekonomik olarak refah düzeyi çok yüksektir. İnsanların maddi sorunu olmadığı için toplum olarak mutlu ve huzurludur. Eğitim kalitesi ve oranı çok yüksektir. Soğuk iklim şartlarına rağmen doğal güzellikleri muhteşem. Kısaca Kanada yaşamak, eğitim almak, turist olarak gitmek için çok iyi bir ülke.

Kanada’ya nasıl gidilir

Amacınız her ne olursa olsun  yurtdışına gitmek için yapılacak en doğru tercih Kanada’dır. Yaşamak için tercih ediyorsanız yaşam standartları oldukça yüksektir. Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir? Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde ki insan kalabalığı Kanada da yerini sakinliğe bırakmıştır. Peki Kanada’ya sadece gezip görmek için turistik amaçlı gitmek için ne yapmak gerekir?

Turist olarak gitmek için ilk yapmanız gereken Kanada vizesi almaktır. Kanada vizesi almak için Ankara’da bulunan büyükelçilik binasına yada İstanbul’da bulunan Kanada konsolosluğuna müracaat edilmelidir.  Bazı durumlarda daha doğrusu  Kanada turist vize başvurusu için direkt olarak büyükelçilik binasına değilde konsolosluk yada elçiliğin belirlediği kurumlara gidip vize başvurusu yapılmaktadır.  Başvurunun yapılması, onaylanması, vizenin çıkması bir ay en fazla 45 gün içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra araya resmi  tatil girerse 45 günü buluyor. Aksi halde süreç oldukça hızlı ilerliyor. Vize başvurusu için hangi evrakları hazırlamak gerekir?

Vize almak için istenilen evraklar

Vize başvurusu yapmak için Kanada konsolosluğu ile iletişime geçip gerekli olan prosedürü yetkili kişilerden öğrenmek yanlış ve eksik evrak hazırlamanın önüne geçecektir. Aşağıda bütün ülkelerin talep ettiği standart belgeler bulunmaktadır.

Vize almak için gerekli olan en önemli evrak pasaport tur. Pasaport olmadan vize başvurusu yapamazsınız. Ülkenizin size vermiş olduğu kimlik gibi pasaportta uluslararası seyyahatlerde bir nevi kimlik olarak kabul edilmektedir. Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Normal vesikalık fotoğraf dışında  yüz hatlarının tanımlandığı biyometrik fotoğraf istenmektedir. En az 6 adet biyometrik fotoğraf çektirmenizi tavsiye ederiz.

Resmi olarak evli olanlar evlilik belgesini göstermek zorundadır. Turist olarak gidilecek ise kalacak olduğunuz otelin rezervasyon belgesi

Yurtdışında kaldığınız süre boyunca giderlerinizi karşılayacak birikiminiz olmalıdır. Bu nedenle turist olarak vize almak için banka hesap dökümünü belgelemek gerekir.  Bağlı bulunduğunuz ildeki nüfus müdürlüğünden  nüfus kayıt örneği belgesi alınması gerekir.

Yukarıda belirtilen ve istenilen diğer tüm evrakları hazırlayıp Kanada vize başvuru formunu doldurduktan sonra değerlendirme süreci başlar. Vize için olumlu yada olumsuz sonuç bir ay içinde netleşir.  Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir? Başvurunun onaylanması için gerçekten turist olarak gidip ülkenize geri döneceğini ispatlamanız gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu