Hıçkırık Nasıl Durdurulur-Hıçkırık Geçirme Duası

Hıçkırık nasıl durdurulur, hıçkırık nasıl geçer, hıçkırığa ne iyi gelir, hıçkırık nasıl geçer kesin çözüm, hıçkırığı ne geçirir, hıçkırık geçirme duası vb.. sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Hıçkırık Nasıl Durdurulur

Hıçkırık, insan midesi ile beyni arasındaki iletişimi sağlayan vagus sinirinin uyarılmasıyla meydana gelir. Uzmanlar gaz gibi sindirim sorunlarına karşı meydana gelen bir reaksiyon olarak tanımlarlar. Peki hıçkırık nasıl geçer, hıçkırığı geçirme yöntemleri nelerdir?

Hıçkırık Nasıl Geçer

  • Bir bardağa su doldurun ve iki elinizle kulaklarınızı tıkayarak pipetle suyu için. Bu kendi hıçkırığınızı yutma gibi bir etki meydana getiriyor ve işe yarıyor.
  • Nefes tutma yöntemi de işe yarayacaktır. Denize atlar gibi nefesinizi tutup bir süre bekleyin. Bu en son denenebilecek yöntemdir çünkü uzun süre nefes tutmanın beyin oksijenlenmesi üzerinde zararı vardır.
  • Hıçkırık nasıl durdurulur için baş aşağı su içme yöntemi de işe yarıyor. Bir bardak su alın ve başınız aşağı gelecek şekilde uzanın. Bunun için kanepeni yanından başınızı aşağı sarkabilirsiniz. Sarkarak bir yudum için ve doğrulun. Bunu birkaç defa deneyin.
  • Özellikle magnezyum bakımından zengin içerikler tüketmek hıçkırığın geçmesi için etkili olacaktır.
  • Tatlı yemek hıçkırığa iyi gelen yöntemlerden biridir. Hıçkırık esnasında aşırı tatlı ile ağızdaki sinir uçlarını uyarmanın faydası olacaktır.
  • Bir dilim limonu ısırıp suyunu emin. Bu sizi aniden birinin korkutmasıyla aynı etki yapacaktır.
  • Hıçkırık nasıl geçer kesin çözümlerden biride diyaframı esnetmektir.. Ciğerinizi tamamen doldurun ve nefesi aşağı karın bölgenize doğru indirmeye çalışın ve diyaframı esnetin 30 saniye kadar nefesi tutup sonra nefes verin.

Hıçkırık Geçirme Duası

Hıçkırık geçirme duası tam olarak bulunmamak ile beraber 7 Fatiha Suresi’ni bir bardak suya okuyun ve suyu besmele çekerek okuyun hıçkırığa iyi gelecektir İnşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu