Granada Gezi Rehberi-Granada Gezilecek Yerler

Granada Gezi Rehberi İspanya’nın gezilmesi gereken şehirleri denince akla gelen en önemli şehirlerden biri olan Granada, arap mimarisini yansıtan mahalleleri ve dokusu ile kendine has bir cazibeye sahip.

GRANADA GEZİ REHBERİ

Endülüs adı verilen bölgenin Sevilla ile birlikte en çok bilinen şehri olan Granada aynı zamanda eğlenceli ve canlı yapısı ile dikkat çekiyor. Granada Gezi Rehberi Şehrin en görkemli özelliği El Hamra’nın bulunması olsa da daha birçok tarihi yer ve mahalleler Granada’yı daha da ilgi çekici hale getiriyor.

GRANADA GEZİSİ NASIL PLANLANMALI ?

Öncelikle Granada’ya ilk vardığınızda gidilmesi gereken yapı El Hamra Sarayı’dır. Granada Gezi Rehberi Tamamını gezmesi yaklaşık 1 gününüzü alacağı söylenen bu nadide yapı kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer.

Bunun dışında Granada’da 3 önemli mahalle bulunmaktadır. Bunlardan ilki müslüman insanların çoğunlukta yaşadığı Albaicin Mahallesi’dir. Ayrıca bu mahalle El Hamra’nın tam karşısında kurulmuş bir mahalledir.

Granada Gezilecek Yerler

Gezilmesi gereken bir diğer mahalle ise çingene mahallesi adı da verilen Sacromonte’dir. Granada Gezilecek Yerler Bu mahalle de bulunan mağara evlerinde hem doğanın tadını çıkarabilir hem de bu mağaralarda verilen flamenko şovları ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Granada Gezi Rehberi
Granada Gezi Rehberi

Granada’daki bir diğer gezilecek mahalle ise turistik merkez mahallesidir. Burada ise birbirinden güzel kafe, restorant ve tarihi binalar ile tarihi dokuyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Gece hayatı da ayrı bir güzel olan Granada gezisi El Hamra ve bu 3 mahalle gezisi ile tamamlanabilir. Diğer mahalleler daha çok halkın yaşadığı yerler olduğundan gezilecek pek bir özellikleri bulunmamaktadır.

Granada gezisi yaklaşık olarak 2 ya da 3 gün olarak planlanmalıdır. Bu sürede kolaylıkla Granada’yı gezebilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda var ki Granada’da yapılan geziler yürüyerek yapılmaktadır.

GRANADA’DA KONAKLAMA NASIL YAPILMALIDIR ?

Granada’da yapacağınız bu 2 ile 3 gün arası gezide konaklayacağınız yerler de büyük önem taşımaktadır. Granada Gezi Rehberi Bu güzel gezide konaklama için tarihi merkezdeki pansiyon ya da otelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hem bu sayede şehrin gece hayatının ve eğlenceli ortamının da tam olarak içinde yer alabilirsiniz.

Granada Gezilecek Yerler Granada’daki başlıca oteller Eurostars Catedral, Eurostars Gran Via, Hotel Placio De Santa Paula ve Hotel Casa 1800 Granada’dır. Bu oteller dışında da birçok otel turistler için konaklama imkanı sağlamaktadır.

GRANADA GEZISİ’NDE NELER YAPILMALIDIR ?

Öncelikle gelinen ilk gün tarihi eşsiz ve estetik dokusu ile göze çarpan El Hamra gezilmelidir. Buraya yakın olan sultanın sarayı da denilen Generalife da görülmesi gereken bir diğer tarihi yapıdır.

Ardından ise Granada’nın yahudi mahallesi olan Raelojo Bölgesi gezilerek ilk gün bitirilebilir. Granada Gezi Rehberi El Hamra Sarayı büyük bir yer olduğu için gezinin ilk gününü neredeyse tek başına kaplayacaktır.

Gezinizin ikinci gününde ise öncelikle Granada şehrinin kalbinin attığı yerlerde yürüyüş yapın. Buradan sonra ise Granada’nın en güzel ve popüler mekanlarından biri olan Los Diomontes’te öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Ardından ise müslüman mahalle Albaicin’de Mirodar San Nicolas adı verilen yerden Granada manzarasının tadını çıkarın. Bundan sonra ise çingene mahallesi Sacromonte’yu gezebilir ve flamenko dinleyebileceğiniz Zambra’yı izleyebilirsiniz.

Ayrıca gezi sırasında akşam yemeği olarak tapas diye adlandırılan yerel lezzetin tadına bakabilirsiniz. Granada Gezi Rehberi Kısaca Granada şehrinde bu şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu