Google Asistan Ne İşe Yarar ?

Google Asistan Ne İşe Yarar ? Android telefonlardaki Google Asistan’ın çok fazla potansiyeli var. Kullanıcıların doğal dil kullanarak telefonlarıyla etkileşim kurmasını sağlar. Bu, günlük görevleri gerçekleştirmeyi ve bilgilere erişmeyi kolaylaştırır. Ancak, özelliğin gerçekten kullanışlı olmadan önce gitmesi gereken bir yol var. Bunun nedeni, yalnızca sınırlı sayıda Android telefonda mevcut olması ve Asistan’ın hâlâ geliştirme aşamasında olmasıdır.

Google Asistan Ne İşe Yarar ?

Google Asistan, Google’ın teknolojiye sürekli yatırımı sayesinde basit soruları ve istekleri yanıtlayabilir. Ayrıca Siri ve diğer sanal asistanlara kıyasla komutlarınıza anında yanıt verir. 2018’in başlarında, özellik, doğal dil işleme ve konuşma yetenekleri ekleyen büyük bir güncelleme aldı. Bu, normal sesli komutları kullanarak Google Asistan ile etkileşime geçmeyi mümkün kıldı. Google Asistan Ne İşe Yarar ? Ayrıca, birden fazla kullanıcının cep telefonlarını kullanarak birbirleriyle sohbet etme özelliğini ekledi.

Google Asistan Ne İşe Yarar ?
Google Asistan Ne İşe Yarar ?

Google Asistan, yaklaşan etkinlikleri veya önemli tarihleri ​​size hatırlatarak düzeninizi korumanıza yardımcı olabilir.

Ek olarak, asistanınızı araba sürerken veya egzersiz yaparken en sevdiğiniz müzikleri, sesli kitapları veya haber istasyonlarını çalacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Google Asistan, Android kullanıcıları için heyecan verici yeni bir özelliktir! Google Asistan Ne İşe Yarar ? Şu anda, yalnızca birkaç Android telefon bunu destekliyor ve üçüncü taraf hizmetlerle yeni yetenekler ve entegrasyonlar geliştirmek için hâlâ yapılacak çok iş var. Ancak, bu sorunlar çözüldüğünde, özellik her yerdeki Android kullanıcıları için oyunun kurallarını değiştirecek!

Google Asistan Nasıl Çalışır ?

  1. Android telefonunuzun Home (ana sayfaya dönüş butonu) butonuna uzunsüre tıkladığınızda Google Asistan aktif Olur.

Google Asistanı Ses ile Açma ?

  1. Tablet veya Android Telefonunuzdan Asistan ayarları’na gidin veya Google Asistan uygulamasını tıklayın “Asistan ayarları” tıklayın.
  2. Voice Match’e (Ses eşleştirme) tıklayın.
  3. Ok Google‘ı etkinleştirin. Eğer ok google yoksa google asistanı akti edin.

Google Asistan Neler Yapabilir ?

Yerel bilgilerin alınması: Yakındaki bir restaurantı bulabilir, Hava durumunu sizin içinokuyabilir, sizin için navigasyon olabilir hatta market açışıl ve kapanış saatlerini sizin için okuyabilir.

Gününüzü planlannlar: En iyi trafik konumunu seçebilir, etkinlikleri hatırlatabilir, not alabilri ve alarım kurabilir, yaklaşan toplantılarınızı ve etkinliklerinizi haber verebilir, Türk hava yollarına ait uçuş zamanalrını sizinle paylaşabilir.

Ona soru sorabilirsiniz: Fenerbahçe maçı ne zaman veya kim kazandı, sizin için matematik sorunlarını çözebilir, yabancı dil için size yardım edebilir, Web üzerinden arama yapırabilirsini en iyi sonuçları sizinle paylaşacaktır.

Medya: Ondan telefonunuzdaki bir uygulamayı açmansını , telefondaki bir müziği çalmasını hatta sesini kısıp açmasın isteyebilirsiniz. Elleriniz kirliyken şarkıyı otomatik geçmesini isteyebilirsiniz.

Eğlenceli vakit geçirme: Asistan ile oyun oynayabilir , hatta fıkra anlatmasını isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu