1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Cinsel İlişki Sırasında Ağrı Neden Olur

Cinsel İlişki Sırasında Ağrı Neden Olur

Cinsel ilişki sırasında ağrı neden olur, vajinusmus nedir, cinsel iliski oncesi hazirlik, ilişki sırasında ağrı olmaması için ne yapılmalı vb.. kadın makaleleri için aliskanlik.com

Cinsel İlişki Sırasında Ağrı Neden Olur

Cinsel ilişki sırasında ağrı neden olur merak edilir. Bakıldığında kadınların ilk beraberlikleri sırasında cinsel birleşmede ağrılarının olması normal karşılanır. Bunun beraberinde, kadının her birlikteliğinde dayanılmaz ağrılarının olması normal olmayacaktır. Mutlaka nedeninin incelenmesi, kişinin ultrason ile gözlenmesi önemlidir. Doktorun en net sonucu verecek olduğundan emin olarak mutlaka tıbbi anlamda profesyonel destek almanın avantajlı olacağını söylemek mümkün. Bunu değerlendirmeniz durumunda daha iyi bir sonuç alacaksınız.

Vajinismus Nedir

Cinsel birleşme konusunda sürekli sorun mu yaşıyorsunuz? Evet, yaşanan problem vajinusmus olabilir. Bu sorunun çözümü çoğu zaman psikolojik olsa da doktor önlemi almak en doğrusu olacaktır. Yapılan araştırmalara göre bu problemin ortadan kalkması yaklaşık olarak 3 aylık bir tedavi ile sonlanabilir. Kişinin cinsel birleşmeden korkuyor olması durumu olarak açıklanan vajinusmus, kişinin rahatlaması, ilişki inancını da belirlemesi ile olacaktır. Rivayetler arasında bu sorunun çözümü için kişinin rahatlamasını sağlayacak olan alkol kullanımı gibi öneriler vardır. Bunları dikkate almamak, kişinin sağlığı için yaşanan bu sorunların daha da büyümesine neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Değerlendirmeniz durumunda direkt olarak çözümünün sağlanması için gerekenin yapılması önemlidir.

İlişki Sırasında Ağrı Olmaması İçin Ne Yapılmalı

Sağlıklı bir cinsel birleşme için ilişki sırasında ağrı olmaması için ne yapılmalı sorusunu da beraberinde getirir. Bunun için her iki tarafın da cinsel birleşmeye hazır olması gerekir. Kadının cinsellik için zorlandığı durumlarda, ağrı oluşması son derece normaldir. Sadece cinsel birleşme sırasında değil, bu ağrının cinsel ilişki sonrasında da devam etmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Önlenmesi için gerekenin yapılması, doktor önlemi dışında kişilerin cinsel birleşmeyi çok daha rahat şekilde yapmak adına destek alması önemli olacaktır. Yaşanan sorunun önüne geçmek için siz kendiniz cinsel birleşme sırasında önlem alabilirsiniz. Kullanılan korunma yöntemi varsa, kondomun daha yumuşak olması ya da kondomun tamamen kaygan olması gibi hususlar da sorunun çözümünü destekler nitelik taşır. Yaşanan sorunun kadının hissettiği duruma göre, ağrıya göre çözümlenebilir. Çok büyük ağrıların olması, kesinlikle cinsel ilişkiye karşı çıkılması gibi durumlarda mutlaka doktor önerisi ile doktor kontrolü ile bir sonra ki aşamalar geçilmesi önerilir. Bunları göz önünde bulundurmak önemli olacaktır.

Cinsel İlişki Öncesi Hazırlık

Kadının ilişkiye her anlamda hazır olması önemlidir. Cinsel ilişkiye psikolojik hazırlık yapmak, aslında unutulan önemsenmeyen bir durum. Sonucunda ise kadında yaşanan ağrılar ya da kadının cinsel birleşmeden kaçınması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Bunun önüne geçmek için kadının ciddi anlamda psikolojik olarak da kendisinin hazır olması, beraberlik için kendisinin de istekli olması önemlidir.

Cinsel ilişki öncesi hazırlıkta birleşmede vücudun hazır olması, fiziksel olarak hazır olunması durumu ise elbette birleşme için gereken zeminin hazırlanması demektir. Bunun için kullanılacak olan kondom dışında, ağrılı bir beraberlikten kaçınmak açısından kayganlaştırıcı kullanılabilir. Eczanelerden temin ederek, özellikle ilk birliktelikler için direkt olarak kullanımı önerilebilir. Eczane ürünü olmasına özen göstermek ise doktor kontrolü açısından önemlidir. Doktorlarınızın sağlıklı bir cinsel birliktelik için önerilerini dikkate almak, çok daha problemsiz ilişkileri getirir.

Doktorunuzun önerdiği ürünleri kullanmalısınız.

Yaşanan sorunun daha büyük problemlere yol açmasını önlemek açısından yapmanız gereken, mutlaka doğru ürünlerin kullanılmasıdır. Bunun için de mutlaka kişilerin doğru ürünler ile hareket ederek, sağlıklı sonuç almak açısından gerekeni yapması önemlidir. Sağlıklı cinsel birleşme nasıl olur sorusunun yanıtına göre hareket edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap