Komik Fıkralar

Meşveret Yaparız Fıkrası

Komik fıkralar, eğlenceli fıkralar, güldüren fıkralar, 2020 fıkraları, yeni fıkralar, yetişkin fıkraları, meşveret yaparız fıkrası vb… komik fıkraları sizler için hazırladık.

Meşveret Yaparız Fıkrası

Meşveret Yaparız Fıkrası 2

Adam orta yaşı geçmişti ama ara sıra da olsa çapkınlığa devam ediyordu. Zaman zaman birlikte olduğu hanım arkadasına telefon ederek “Seni çok özledim. Bu akşam sana gelmek istiyorum. İçkileri ben getiririm, sen de sofrayı hazırla. Sonra da ağız tadıyla sevişiriz!?” dedi.

Kadın da adamın aramasından memnun olmuştu.

“Sofrayı hazırlamak bir sorun değil şekerim, ama ben daha yeni hastalandım. Onun için de sevişmemiz bugün için imkansız!” cevabını verince, adamın neşesi iyiden iyiye kaçmıştı:

“Yapma be sevgilim! Kendimi de sevişmeye iyice motive etmiştim! Her neyse, sen yine akşam için sofrayı hazırla. Beraber yer içer biraz da ikimiz aramızda meşveret (sohbet) yaparız, napalım!” diyerek geleceğini söyledi.

Kadıncağız, memnun olmuştu ama, adamın son söylediği “Meşveret yaparız o halde!?” lafının da manasını pek anlamamıştı!? Ne idi bu meşveret ki!?

Birkaç arkadaşına sorduysa da, hiçbiri bu “meşveret”in ne demek olduğunu bilemedi!

Sonunda konuyu mahallenin “çok bilmişi!” olan Hayriye ablasına sordu. İlginçtir, o da bu Osmanlıca meşveret kelimesinin anlamını bilmiyordu. Bir hayli düşündükten sonra, yine de deneyimini konuşturup, olayı kendince yorumladı: “Bak!

Kız bende bu meşvereti bilemedim valla! Ama sen yine de her ihtimalee karşı, akşam için poponu hazırla!’ derim sana!?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu