Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır? Erkeklerin, ilişkilerinden neden sadık olmadığı ve aldattıkları her zaman merak edilmiştir. Erkekler, kadınları bazı farklı nedenlerden dolayı aldatmaktadır. Fakat bunun, kadınlar ve erkekler arasındaki doğuştan gelen farklılıklardan çok sosyalleşme şekillerinden ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Erkekler Neden Aldatır?

Yani, erkekler neden aldatır? Bu sorunun yanıtı yazımızda. Aldatılmak olayı insanı derinden yaralayan ve üzen bir vaka olarak bilinir. Aldatılmak bütün ilişkilerde güveni sarsıp inancı yitirmek olmaktadır. Erkeklerin partnerini aldatmanın nedenleri şunlardır.

Bir Çıkış Yolu Aramak

Erkekler bulundukları ilişkilerden bazen mutlu olmazlar. Ayrılmak istemelerine rağmen bu konuyu asla açmaya cesaret edemezler. Bu nedenle de en kolay yol olarak aldatmayı seçerler. Erkekler ilişkilerinden çıkış yolu aradıklarında hemen aldatmayı tercih ederler.

Başka Kadına Bağlanma İstekleri

Erkekler bazı durumlarda ilişkilerinde kendilerini parnerinden kopuk hisseder. İleriki zamanlarda bu kopukluk kendini iyice hissettirir. Bu nedenle de başka birine bağlanma eğilimi başlar. Başka kadının kendisine gösterdiği şefkat ve destek hoşlarına gider. Bu durumda bir ilişkilerinin olduğu akıllarına gelmez. Kendisini iyi hissettiren kadına duygusal bağlanma başlar. Bu nedenle de erkekler hemen aldatmaya başlarlar.

Narsist Özelliğe Sahip Olmak

Partnerini aldatan erkekler narsist özellik taşırlar. Genel olarak kendini beğenen ve bencil olarak tanımı yapılan bu erkekler kaybetme korkusu duymadıklarından hemen aldatma yoluna giderler. Birçok insanın bu özellikleri taşıdığı bilinmektedir.

İntikam Duygusu

Birçok erkekler ilişkilerinde ortaya çıkan sorunları bir çözüme kavuşturamaz bu nedenle de fikir ayrılığı ve uyuşmazlıklar nedeniyle siz kin güderler. Erkeklerde duyulan kin duygusu direk olarak intikam alma duygusunu ortaya çıkarır. Partneri onu aldatmamışsa bile onu aldatarak ders verme düşüncesinde olurlar.

Başkaları Tarafından Onaylanmak

Tutkulu olan cinsel yaşam çiftleri daima birbirlerine bağlarlar. Erkekler devamlı olarak cinsel performanslarının iyi olduklarını duymayı ister. Bazen de farklı kadınlardan bunun onayını almayı severler. Erkekler Neden Aldatır? Erkekler, partnerlerini çekici hissetmedikleri zaman hemen aldatma yoluna giderler. Kendilerine cinsel açıdan macera ararlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu