Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir? Oyun oynamak yetişkinler için zararlıdır. Vakit kaybı bunların en büyüğüdür. Yapılan bir çok araştırma oyun bağımlılığının anksiyete,depresyon,obezite,uyku bozuklukları ve strese de sebep olduğunu açıklıyor. Video oyunları ile ilgili sağlık sorunları, sürekli zorlanma yaralanmalarına,cilt bozukluğuna ve diğer sağlık sorunlarına da sebep olur.

Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Oyun oynamak nasıl ki büyüğe zararlıysa küçüğede zararlımı ? Hayır oyun oynamanın çocuklara faydaları saymakla bitmez. Çocuk oyunları çocuklar da güven inşa eder, öğretir, kabul edilebilir davranışlar geliştirir, duyguları kabul etmeyi öğretir,duygularını düzenlemeyi öğretir, olumsuz duygularıyla baş etmeyi öğretir, yaratıcı düşünmesini sağlarve sorun çözmeyi öğretir.

Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?
Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Evet büyüklere zararlıysa küçüklere de faydalıdır oyun. Hani çocuklarımızı telefon dan ve teklonoji den uzaklaştırıyoruz ya işte bu bizim büyük bir hatamız bu hataya düşmeyelim çocuklarımızı teklonoji ve oyundan uzaklaştırmayalım ki kendini geliştirebilsin.

Bu gün demek istediklerim Oyun Oynamanın Zararları ve Faydaları Nelerdir? Ayrıca Oyun tekerlemeleri sayfamda birbirinden güzel eylenceli içerikleri göreceksin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu