Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak

Apple iPhone 15 Ultra

Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak Apple, iPhone’un “Pro Max” sürümünü yepyeni bir “Ultra” iPhone 15 modeliyle değiştirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, yeni iPhone serisinin yeni bir “Ultra” modelini tanıtması bekleniyor. Yenilenen özelliklerden ve tasarımlardan konuşuluyorken, bu modelin mevcut “Pro Max” modelinin yerini alacağı bildiriliyor.

Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak

Apple iPhone 15 Ultra, ön yüzünde OLED tipi, 6.73 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekranın 2796 x 1290 piksel yüksek çözünürlük ve 458 ppi piksel yoğunluğu sunması bekleniyor. Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak gelin diğer detaylarına göz atalım.

Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak
Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak

Apple iPhone 15 Ultra’nın arka taraftaki optik bölümünde üç-lensli kamera sistemi vardır. 48MP çözünürlük, f/1.78 diyafram açıklığına sahip bir birincil kamera, 12MP çözünürlük, f/2.2 ultra geniş açılı bir kamera ve başka bir 12MP çözünürlüklü telefoto kameradan oluşuyor. Ön uç tarafta, Apple, 12MP çözünürlüklü, f/1.9 diyafram açıklığına sahip ve ayrıca bir retina flaş ile donatılmış bir kamera sağlıyor.

Apple iPhone 15 Ultra’nın güçlü bileşenleri(yapılandırmaları) arasında bir Apple A16 Bionic yonga seti, 8 GB RAM ve bir altı çekirdekli (Çift çekirdekli, 3,46 GHz ve dört çekirdekli, 2,02 GHz) işlemci bulunuyor. Apple, dâhili(içsel) operasyonel(işlemsel) grafikleri için ayrıca bu cihaza beş çekirdekli bir GPU yükledi.

Apple iPhone 15 Ultra’nın pil kapasitesi 4700mAh’dir. Bu pil, Li-Polimer türünde olup hızlı şarj sistemi ile uyumludur.

Apple iPhone 15 Ultra’nın dâhili depolama alanı 128 GB’dir ve daha fazla genişleme seçeneği yoktur. Bu cihazın geçerli(mevcut) ağ ve bağlantı özellikleri arasında USB Type-C, 5G, Mobil Hotspot, 4G VoLTE, Bluetooth v5.3, A-GPS ile Glonass sistemi bulunuyor. Ne yazık ki parmak izi sensörü bulunmuyor.

Forbes’a göre, iPhone 14 Pro tasarımı ve yeni tanıtılan Dynamic Island özelliğinin tüm iPhone 15 modellerinde bulunması bekleniyor ve A17 çipinin yalnızca iPhone 15 Pro/Ultra modellerinde olması planlanıyor. Ek olarak, şirketin Pro modeli için geliştirilmiş hız artışı ile tüm modellerde Lightning(hızlı şarj) bağlantı noktasından USB-C’ye bir paradigma kayması yapması bekleniyor.

Hiç şüphe olmaksızın, Apple iPhone 15 Ultra, ister oyun, ister çoklu görev veya iletişim olsun, size her görevde inanılmaz performans sunacaktır. Apple iPhone 15 Ultra Nasıl Olacak Ancak, kullanıcıları kesinlikle bir parmak izi sensörünü özleyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu