Ela Göz Makyajı

Ela Göz Makyajı Örnekleri Nasıl Yapılır

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Ela Göz Makyajı Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da yeni teknikleri beraberinde getirmiştir. Yüz tipine göre yapılan makyaja ise ideal makyaj denmektedir. Yani ideal makyaj herkes için farklıdır. İdeal makyajın tamamlayıcısı niteliğinde olan göz makyajı ise aynı kuralları barındırmaktadır. Göz şekline, göz büyüklüğüne ve göz rengine göre yapılmakta olan farklı makyajlar bulunmaktadır ve bu makyajların hepsi farklı isimlere sahiptir.

Ela Göz Makyajı

Göz makyajları içerisinde en fazla dikkat çeken makyajlardan birisi de ela göz makyajıdır. Ela göz zor bulunan bir göz rengi olduğu için makyaj bu göz rengini daha eşsiz kılmaktadır. Ela göz makyajı siyah, elatun ve mor tonlarla süslenerek dikkat çekici gözlere sahip olmayı sağlar. Bu makyajı yapmak için şu adımlar uygulanmalıdır:

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak gözün etrafı nemlendirilir. Daha sonra göz altındaki morluklar ve kusurlar göz altı kapatıcısı ile kapatılır, üzerine aydınlatıcı uygulaması yapılır.
  • Kapatıcı ve aydınlatıcı uygulamasından sonra siyah kalem uygulaması gelir. Siyah renkli bir göz kalemi alınarak gözün hem alt hem de üst kapağına uygulanır. İki göz kapağına da uygulama yapmak daha derin ve ilgi çekici bakışlara sahip olmayı sağlar. Bu esnada dikkat edilmesi gereken durum göz kaleminin gözün içerisine sürülmemesidir. Göz pınarlarından daha içeri kısma sürülen kalem hem göz sağlığına zarar vermekte hem de gözü sulandırarak makyajın akmasına neden olmaktadır. Ela göz için yalnızca siyah kalem uygulaması şart değildir. Lacivert, kahverengi, mor ve eflatun renkler de makyajınıza şıklık katacaktır.
  • Göz kalemi uygulaması bittikten sonra eyeliner uygulaması yapılır. Gözün iç kısmından dışarı doğru düz bir çizgi çizilir. Bu çizgiye kuyruk yapılmaz. Eyeliner uygulamasının kuyruklu olması gerekir fakat kuyruk daha sonra yapılacaktır. Çizginin hatasız olduğundan emin olunduktan sonra far aşamasına geçilir.
  • Far için metalik renkler seçilebilir. Far uygulamasında göz üzerine çekilen eyeliner çizgisinin üzerinden koyu gri renkteki farla geçilmesi de güzel bir görünüm sağlar. Ela Göz Makyajı Tüyoları Bu uygulama aynı zamanda gözlerin buğulu bir görünüm kazanmasını da sağlamaktadır.
  • Far uygulaması yapıldıktan sonra sıra rimel uygulamasına gelir. Ela göz makyajında 2-3 kat rimel uygulanabilir. Bu sayede takma kirpik etkisi yakalanması mümkündür.

Bu aşamalar uygulandıktan sonra ela göz makyajı sonlanır. Fakat ela göz makyajında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz: Eyeliner kesinlikle likit olmalıdır,far ise tercihe göre metalik olarak seçilebilir. Rimelin 3 kat sürülmesi 2 kat sürülmesinden daha mantıklıdır ve daha iyi sonuç verir. Ela göz makyajında dikkat çekici bir göz oluşturmak istendiği için eyeliner kuyruğu yapmak daha iyi olacaktır. Ayrıca ela göz makyajı yapan kadınlar beraberinde kırmızı ruj kullanarak hoş bir görünüme sahip olabilirler. Ela Göz Makyajı Kaş altına aydınlatıcı kullanmak da göz makyajı için avantaj sağlayacak ve hem kaşların kalkık durmasını hem de gözlerin daha fazla dikkat çekmesine sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu