Egzema (Atopik Dermatit) Nedir? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Egzema (Atopik Dermatit) Nedir? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Toplum arasında sık görülen bir hastalık olan farklı tipleri bulunan egzema,kronik bir cilt hastalığıdır.Cilt hastalıgında hastaneye başvuru nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.Vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan egzema hastalığı,ciddi bir hastalık olmamasına karşın ciltte oluşturduğu kötü görünüm sebebiyle bireylerin yaşamını olumsuz etkileyen hastalıktır.

Egzama nedir(Atopik Dermatit)Nedir?

Egzama,deriyi kurutan,kaşıntıya sebep olan bir çesit deri hastalığıdır.Kesin nedenleri tam olarak bilinmemektedir.Genellikle saç derisi, bacaklarda,ellerde ve ayaklarda görülür.tehlikeli bir hastalık degildir.Basit tedavi yöntemiyle hastalık kontrol altına alınabilir.Önemli olan egzemanın belirtilerini iyi tanıyıp dermatoloji polinikliğini başvuru yapmak önemlidir.

Egzama Belirtileri

1-Ciltte kuruluk görülmesi

2-kızarıklık

3-deride dökülme yaşanması

4-deride oluşan çatlama

Egzama Hastalığının Tedavi Yöntemi

Egzama hastalığının bilinen tedavi yöntemi yoktur. Egzema (Atopik Dermatit) Nedir? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hastalarda uygulanan tedavi yönteminde vücütta oluşan belirtilerin önüne geçmek ve siddetini azaltmaya yönelik tedavi yöneliktir.Egzamada oluşan kaşıntının önüne geçebilmek için, bol su tüketilmeli,cilt sürekli nemli olması ve tedavi aşamasında cildi kaşımamak ve vücutta oluşan kabarcıkları patlatmamak süreç için büyük önem taşır.Bu hususlara dikkat ederek ve düzenli sağlık kontrolleri yaparak hastalığın olumsuz yönlerini azaltıp, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu