Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder?

Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder? Burçların ve gezegenlerin vücudumuzda yönettiği farklı bölgeler bulunmaktadır. Kişinin doğum haritasına bakılarak, hangi organlarının hassas ve hastalıklara yatkın olduğunu anlamamız mümkün. Koç’tan Balık burcuna kadar olan 12 burç, sırasıyla vücudumuzun en üstündeki başımızdan, en alttaki ayaklara kadar kademeli şekilde aşağıya inilerek temsil edilir.

Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder?

Koç: Başlangıçların burcu Koç, kafa ve yüz bölgemizi yönetir. Beyinle doğrudan bağlantılı olduğundan, baş ağrısı, migren rahatsızlıklarıyla sık karşılaşılır. Agresyon bu burcun özelliklerindendir ve sinirsel hastalıklara yatkındır. Yüzde meydana gelen sorunlar da görülebilir.

 Burçların yönetimindeki organlarımızı incelemeye başlayalım;

Boğa: Boğaz, boyun, ağız ve gırtlak bölgelerini, bademcikleri yönetir. Soğuk algınlığı, boğaz bölgesindeki rahatsızlıklar, astım ve tiroit bezinden kaynaklanan problemlerle ilişkilendirilir. Yemek yemeyi abartırsa obezite kaçınılmaz olacaktır.

İkizler: Elleri, kolları, akciğerleri ve nefes borusunu yönetir. Kol bölgesi, omuzları ve parmakları da kapsar. El becerilerini kullanmayı seven, ustalık gerektiren işlerde başarılı olan İkizler, el ve kollarda oluşabilecek incinme, yanma ve kırıklara yatkındır. Solunum rahatsızlıkları yine bu burcun alanına girer.

Yengeç: Mide, göğüs, dalak, akciğer bölgelerini, vücudun sol kısmını yönetir. Beslenme ile ilişkili olduğu için, ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına açıktır. Göğüslerde, rahimde hassasiyet, yumurtalık kistleri görülebilir.

Aslan: Vücudumuzun merkezini, kalp, omurga ve sırt bölgesini yönetir. Güçlü yapısıyla dikkat çeken Aslan, kalp tansiyon rahatsızlıklarına en yatkın burçtur. Taşıyabileceğinden daha ağır yükleri kaldırmaya çalışmaları durumunda, omurga bölgesinde zedelenme, sırt ağrısı meydana gelebilir.

Başak: İnce ve kalın bağırsaklar, pankreas, sinir sistemi, solar pleksus bu burcun yönetimindedir. Bağırsaklarla ilgili rahatsızlıklara, çölyak, kolit, diyabet gibi hastalıklara yatkındır. Titiz ve takıntılı yapısıyla bilinen Başak burcunda, Obsesif Kompulsif Bozukluk benzeri sinirsel sorunlar görülebilir.

Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder?
Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder?

Terazi: Böbrekleri, bel ve göbek bölgesini yönetir. Böbrek rahatsızlıklarına, idrar yolu enfeksiyonuna açık bir bünyesi vardır. Bel ağrıları ve fıtık da bu burçta karşılaşılabilecek hastalıklardan bazılarıdır.

Akrep: Cinsel organlar, mesane, anüs, prostat ve rahim, bu burcun etki alanındadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, prostat ve üreme organlarındaki rahatsızlıklar, basur görülebilir. Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder? Evet sıradaki burçlara geçmeden önce yazımızı sevdiklerinizle paylaşırmısınız.

Yay: Bacakların üst kısmını, kasları, kalça ile uylukları yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Yay burcunda, bacaklarda ortaya çıkabilecek siyatik, varis ve romatizmal hastalıklarla karşılaşılabilir.

Oğlak: İskelet sistemini, kemikleri, eklemleri, dişler ile deriyi yönetir. Kemik ve eklem ağrıları, ortopedik rahatsızlıklar, raşitizm bu burçta görülebilecek hastalıklardan bazılarıdır. Diş ağrısıyla, deri rahatsızlıklarıyla sık karşılaşırlar.

Kova: Dolaşım sistemi, bacakların alt kısmı, bilekler bu burcun yönetimindedir. Damar tıkanıklığı, dolaşım sistemindeki bozukluklar, bileklerde burkulma ve kramplar görülmesi muhtemel sorunlardan bazılarıdır. Kova’nın yöneticisi Uranüs, bazı kaynaklarda delilikle ilişkilendirilir.

Balık: Vücudumuzun en aşağıda bulunan son kısmını, ayakları yönetir. Psikolojik düzlemde ise bilinçaltını yöneten Balık burcu, ayaklarda oluşabilecek ortopedik rahatsızlıklara yatkın olduğu gibi, psikolojik problemlere, alkol ve uyuşturucu bağımlığına da açıktır. Burçlar Vücutta Hangi Organları Temsil Eder? yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim eğer burcunuzu bilmiyorsanız Burcum Ne Sayfasına bi göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu