Aşırı Yeme Alışkanlıklarından Kurtulma

Aşırı yemek yeme bozuklukları ve iştahı konrtol etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Aşırı Yeme Alışkanlıklarından Kurtulma  Haftalık ya da aylık diyetler ya da ufak çaplı planlamalar ile bunun üstesinden gelmek zordur. İyi bir plan ve azim çok detaylı tutulmuş bir program ve bunu uyum gereklidir.

AŞIRI YEMEK YEME VE İŞTAH KONTROLÜ

Tabi yeni kararlar ve yemek yeme alışkanlıklarında değişiklikleri sizi başta sıkıntıya strese sokabilir. O Yüzden yaptığınız planlar belli aralıklarda olmalı ve kendinize hedef ve ödüller koyabilirsiniz. Amacınız aşırı yemek yeme olayını engellemek ise önce hedeflerinizin sonra yapabileceğinizin net olduğu uyabileceğiniz bir program hazırlayın.

Plan yaptıktan sonra bir günde hemen radikal değişiklikler yapmak hem mantıksız olur hem de kendinize haksızlık etmiş olursunuz. Küçük adımlar ilkesine göre az bir kesintiyle başlayıp zamanla bu kesintiyi kademeli arttırmayı deneyin.

Kafanızda aşırı yemek yemek zorunda olmadığınızı bunun zararlarını belirlemek bundan kurtulunca ne kadar iyi bir hayata sahip olacağınızı hayal etmeniz bu amaç ve plana sadık kalmanızı sağlar. Bunu günün belli saatlerinde düşünmeniz sizi plana sadık kalmak için motive eder.

Psikolojinizi sağlam tutun, egzersiz yapın moralinizi ve fiziksel durumunuzu iyi tutmanız sizi aşırı yemekten uzak tutacaktır önce kendinize fiziksel olarak hazırlayın sonra psikoloji ve mental olarak zaten bu işi yapabilecek gücü kendinizde bulacaksınız. Aşırı Yeme Alışkanlıklarından Kurtulma  Plana sadık kalma konusunda kötü günler geçirebilir vazgeçme aşamasına da gelebilirsiniz böyle durumlar için kendinize ekstradan bu durumdan kurtaracak notlar ve planlar oluşturmalısınız çünkü bu durum kaçınılmazdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu