Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır

Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır Danışmanlık şirketleri yaptıkları iş ve çalışmalar ile her zaman sorunlara çözüm sunmaktadırlar. Kendi alanlarında farklı gruplara ayrılan danışmanlar ile çalışan şirketler hem zaman kaybını önlemiş olurlar hem de yükseliş ve büyüme için bir adım atmış olurlar.

Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır

Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır
Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır

Hangi Konularda Danışmanlık Alabilirim?

Danışmanlık alınacak birçok iş yani sektör bulunmaktadır. Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşalım;
Yönetim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Üretim Danışmanlığı
Pazarlama Danışmanlığı
Finans ve Muhasebe Danışmanlığı
Ar-Ge Danışmanlığı
İhracat Danışmanlığı
Satın Alma Danışmanlığı
Başlıca danışmanlıklar olmak üzere birçok danışmanlık vardır. Genel olarak proje danışmanlığı bulunan bu nokta da kendi alanınıza uygun danışmanlık alarak iş sektörünüz de büyüyebilirsiniz.

Danışmanlık Şirketi Açmak İçin Neler Gereklidir?

Günümüz de birçok kişinin tercih ettiği bir alan olduğunu görebilirsiniz. Tabii ki bu işi yaparken belli alanlar da uzmanlaşmış olmanız gerekir. Ayrıca bazı evraklar ve belgelerin de gerekli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Peki, bu evraklar nelerdir?

– Vergi Levhası
– Kimlik Fotokopisi
– Üç Adet Fotoğraf
– İş Yeri Açma Ruhsatı
– İş Yeri Kira Sözleşmesi ( Stopajdan Muaf Olmak İsteyenler İçin Sanal Ofis Üyelik Sözleşmesi)

Bu belgelerin tamamlanma süreci kuracağınız şirketin bireysel ve sermaye şirketi olmasına göre değişkenlik göstermesine bağlı olarak bir kaç gün sürmektedir. Eğer şahıs adına danışmanlık firması kurarsınız evraklarınızı teslim ettiğiniz gün vergi levhanızı alma şansınız bulunuyor.  Ancak anonim veya limited şirket kurarsanız eğer bu süreç ortalama bir hafta içerisin de tamamlanmış olur. Bu durum da vergi levhanızı aldıktan sonra “İş yeri açma ve çalışma ruhsatı” almanız gerekir. Danışmanlık Ücreti Nasıl Hesaplanır Günümüz de sürekli olarak değişen bir ücret ödemesi vardır. Bu yüzden net bir fiyat internet üzerinden bulmanız zor olacaktır. Bu durumda en doğru cevabı çalışmayı düşündüğünüz danışmanlık şirketini arayarak alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız bir kaç araştırma ile genel olarak toplam proje bütçesinin yüzde iki ile yüzde üçü arasında bir sonuç alacaksınız. Ancak bahsettiğimiz gibi bunlar resmi ve sabit bir ücret değildir. O yüzden çalışmak istediğiniz danışmanlık bölümü ve şirketi ile iletişime geçerek daha net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu