Buz Kar ve İntikam Film Konusu

Buz kar ve intikam film konusu, buz kar ve intikam film oyuncuları, buz kar ve intikam yorumları, buz kar ve intikam imdb  puanı vb… film yorumları için alışkanlık

Hazır kış mevsimi kapıya dayanmışken, şimdiden bünyenin alışması için kar’ın bol olduğu bir kış filmi izlemeye karar verdim 🙂

Buz, Kar ve İntikam Konusu

Film kar küreme aracının, yoğun kar ile kaplanmış bir yolu açmaya çalışmasıyla başlıyor. Sonra karşımıza konuşma yapmak için hazırlanan Buz kar ve intikam oyuncularından Nils (Stellan Skarsgård) geliyor. Nils, kar küreyici olarak çalışıyor ve üstelik tanınmış, sevilen birisi. Nils’in oğlu Ingvar Dickman (Aron Eskeland) havalimanında çalışıyor. Mesaisi bitmiş, çıkacağı zaman 2 kişi tarafından alıkonulup, yüzü gözü kan revan edilip arkadaşı Finn (Tobias Santelmann) ile kaçırılıyor. Kaçırıldığı araçta kendisine uyuşturucu enjekte ediliyor. Finn’e de uyuşturucu verileceği zaman Finn, ellerinin bağından kurtuluyor ve araçtan atlayıp kaçmaya başlıyor.

Ingvar Dickman, kaçıran kişiler tarafından tamamen uyuşturulmuş vaziyette şehir merkezinde bir banka bırakılıyor ve orada hayatını kaybediyor. Daha sonra Nils, kar küreme aracını temizlerken eşinin çığlık sesini duyuyor ve oğlunun öldüğünü öğreniyor. Bunu teyit etmek için şehir merkezinde bulunduğu morga gidiyorlar. (Görevli kişi cesedi yukarı kaldırmaya çalışırken, cesedin sallana sallana yukarı çıkması bir anlık az komik olmuş.) Nils, oğlunu gördüğünde şok etkisinden dolayı tepki veremiyor. Üstüne bir de “Aşırı doz” ifadesini duyunca, hep şaşırıyor. Nils kendisini garajında öldüreceği zaman Finn’i orada saklanırken görüyor. Gerçekleri ve oğlunun, “The Count” isimli bir uyuşturucu çetesinin masum kurbanı olduğunu öğrenir. Filmin ilk 16 dakikası böyle ilerliyor.

Nils, oyunculuğu gereği beklenmedik bir etki gösterip oğlunu öldürenlerin peşine düşer.

“Norveçli bir çocuk kaybolursa,
Her zaman onları arayan aileleri başa bela olur.”

Jappe (Jan Gunnar Røise), Ronaldo (Kåre Conradi), Strike (Kristofer Hivju) ve diğerlerini gelişigüzel tek tek indiriyor. Buz kar ve intikam konusu olarak gerilim türünde bir filmdir.

Buz, Kar ve İntikam Yorumu

İyi bir film. En sakin insanın bile can damarı kopunca, beklenmedik bir şekilde değişebileceğinin örneği verilmiş. Soğuk ülkenin, soğuk intikamının, soğuk ölümü ve bir babanın, oğlunun intikamını acımasızca aldığı bir film diyebiliriz.

Film’de Nils’in eşinin durumu üzücü oldu. Az ağır, yavaş ilerliyor. Oyunculuk, kurgu iyi ve kendisini izlettiriyor. İzlemeniz gereken bir film.

Buz, Kar ve İntikam İmdb Puanı

Buz, Kar ve İntikam imdb puanı 7,2.

Buz, Kar ve İntikam fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

Buz, Kar ve İntikam 2014 yılında vizyona girmiş gerilim türünde bir filmdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu