Ay Taşının Özellikleri

Ay taşı nedir, ay taşının özellikleri, ay taşının faydaları, ay taşı nasıl oluşur, ay taşı nerede bulunur, ay taşı kullananlar vb.. ay taşı hakkında bilgi için alışkanlık

Ay Taşı

Toprak ana taşı olarak da bilinen ay taşı, son derece iyileştirici olduğu bilinmektedir. Doğanın yüzde doksan beşi doğada beyazdır. Alternatif renkler daha koyu ve çok daha değerli ve eşit derecede pahalıdır. Yarı saydam ve estetik bir görünüme sahip olan bu taşların da son derece dayanıklı olduğu bilinmektedir. İşte ay taşı hakkında bilmeniz gereken şeyler.

Ay Taşı Nedir

Erken çağlara kadar uzanan ay taşı, doğa üzerinde işlenmemiştir.. Günümüze kadar şifalı olduğuna ve mutluluk getirdiğine inanılıyor. Son yıllarda ise tespih süslemesinde çoğunlukla kullanılmaktadır.

Ay Taşı Nasıl Oluşur

Ay taşı oluşumu, milyonlarca yıl sonra oluşumunu tamamlayan son derece nadir bir taştır. Tamamen doğal süreçlerle gerçekleşir. Çeşitli ülkelerden ve dünyanın farklı coğrafi bölgelerinden elde edilebilir. Ay taşı nerede bulunur diye merak ediyorsanız Amerika kıtası ay taşı açısından en zengin kıtadır. Özellikle Brezilya ve Sri Lanka, Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor, bu da hareket ediyor.

Ay Taşının Özellikleri

Yaygın bilginin aksine, ay taşları orta sertliğe sahiptir ve hassastır. Bu nedenle, hem işlendiğinde hem de mücevher veya aksesuar olarak kullanıldığında tam olarak tedavi edilmelidir. Işıkla etkileşime girdiğinde, yüzeyinde küçük, mavi parıltılar görülür. Çok düşük maliyetli olan bu taşlar kolayca elde edilebilir. Hindistan’da doğanın bir armağanı olarak görülen bu taşların yeri çok daha özeldir. Bu ülkede milyonlarca insan tarafından şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Ay taşının başlıca özellikleri arasında evlenmek ve çocuk sahibi olmak isteyen insanlar, dileklerinin bu taşın enerjisiyle gerçekleşeceğine inanıyorlar. Mavi dışında, gri, pembe ve mor gibi renkler de vardır. Bu rengin ay taşları diğer çeşitlerden çok daha ucuzdur.

Ay Taşının Faydaları

Ay taşının faydaları, insan sağlığına doğrudan ve dolaylı olarak sağladığı çeşitli faydalar ile diğer taşlardan ayırt edilir. Bu özel taşların hem fiziksel hem de psikolojik olarak fayda sağladığına inanılmaktadır. Bellek, etkilediği alanlar arasında ilk sırada gelir. İnsanların hafıza sorunlarını belirgin bir şekilde azaltmak için kolayca ve hızlı bir şekilde unutmalarını sağlar. Bu taşla döşenirse rüyaları hatırlamak da çok daha kolaydır. Tokluk hissi nedeniyle hızlı ve sağlıklı kilo vermek isteyen insanlar, onlarla birlikte ay taşından yapılmış bir aksesuar veya mücevher taşıyabilirler. Doğal bir ağrı kesici olduğunu. Özellikle böbrek ve mide ağrısı olmak üzere her türlü kronik ve akut seviyedeki ağrının azaltılmasında önemli bir rol oynar. Ay taşı kullananlar migren ağrısından kurtulduğu  ay taşının yaydığı enerji ile sağlıklarını yeniden kazandıklarını belirtmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu