Yürümek Zayıflatır mı?

Yürümek zayıflatır mı, akşam yürüyüşü kilo verdirir mi, günde 3 saat yürüyüş, her gün yürüyüş yapmak vb… sağlık makalelerini sizler için hazırladık.

Yürümek Zayıflatır mı?

Fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız hayatınızın bir noktasına egzersizin de yer alması şart. Şok diyetler, kürler, detokslar derken vücudunuza farklı etkiler yaratmaktansa düzenli egzersiz ve sağlıklı bir diyet programı ile hem kalıcı, hem de hızlı kilo vermeniz mümkündür. Çoğu kişi yürüyüş yapmak zayıflatır mı sorusuna cevap aramaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yürüyüş sadece kilo vermek için değil, sağlıklı ve uzun bir yaşam için hayatın bir parçası olarak görülmelidir.

Zayıflama sürecinde izleyeceğiniz en iyi yollardan birisi yürüyüş yapmaktır.  Kilo verme konusunda en etkili yöntemlerden birisi olan yürüyüş vücudun tüm kaslarını harekete geçirmektedir. Burada kasları aşırı yormayan, aynı zamanda da çok iyi çalıştıran bir egzersiz durumu mevcuttur. Ancak şunu belirtmek gerekir ki hedefiniz kilo vermekse yürüyüş için düzenli bir plan oluşturmanızda yarar var. Haftada en az 3 gün ve 40 dakika olacak şekilde yürüyüş yapmanız düzene girmenizi sağlayacaktır.

Yürüyüş Yaparak Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Günlük yaşamın yoğun temposu içinde kendinize vakit ayırarak sağlığınız ve güzelliğiniz için önemli bir adım atmak istiyorsanız en az 40 dakika yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş yaparak kilo vermek mümkün mü diyorsanız sizler için hazırladığımız tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz.

Yürüyüşle kilo vermek isteyenlere önemli tavsiyeler;

  • Amacınız kilo vermekse en sağlıklı yürüyüş zamanı sabah aç karnınadır. Temiz havada sabahın sakin saatlerince yapacağınız 30 dakikalık sağlıklı bir yürüyüş gün içerisinde 1 saat huzursuz bir yürüyüşten daha faydalı olacaktır.
  • Yürüyüşün aç karnına yapılması kilo verme açısından idealdir. Ancak sabahları aç karnına yürüyüş yapmak çeşitli sağlık problemleri yaşamanıza neden oluyorsa yürüyüş öncesinde limonsu su içebilirsiniz.
  • İsteyen herkes kilo vermek için yürüyüşü tercih edebilir. Fakat bazı rahatsızlıklar yürüyüşle birlikte kişinin kendini daha yorgun hissetmesine yol açabilir. Şeker hastalarının aç karnına insülin direncinin düşmesi sorun yaratabilir. Bu tarz durumlarda mümkün olduğunca hafif tempoda ve hafif bir kahvaltı sonrasında yürümenizde yarar var.

Yürüyüşle kilo vermek için öneriler sunduğumuz yazımızı dikkate alarak ve kararlı bir şekilde ilerleyerek amacınıza ulaşabilirsiniz. Son olarak haftada en az 3 en fazla 5 gün yürüyüş yapmanın da süre açısından önemli olduğunu belirtebiliriz.

5 Yorum

  1. Bence yürümek zayıflatmaz ama çok fit bir vücuda sahip olabilir ve kondisyonunuzu arttırabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu