Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar Esnafların işlerini kolaylaştırmak için bankalar müşterilerine özel faiz indirimi uyguluyor. Peki, bu faiz indiriminden kimler yararlanabilir?

Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar

Esnafa faiz indirimi uygulayan bankalar uygun faiz oranları ile esnafların yüzünü güldürüyor. Özel ve devlet bankaları belirli şartları karşılayan kişilere faiz indirimli kredi veriyor.

Esnafa Faizde İndiriminden Kimler Yararlanabilir?

Esnafların bu krediden yararlanması için minimum bir yıl kendi işlerini yapması gerekiyor. Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar  Bağlı bulunduğunuz esnaf odasından alacağınız ıslak imzalı belgeyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Esnafa faiz indirimi uygulayan bankalarda bu iki şart zorunludur.

Esnafa faiz indirimli kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artıyor. KOBİ’lere özel olarak sunulan krediler işlerin kolay hale gelmesini sağlıyor. Her bankanın farklı kredi paketleri yer alıyor. Krediden yararlanmak için;

  • Esnafın borcu bulunmamalı,
  • Kredi notu yüksek olmalı,
  • Bankaların kara listesinde yer almamalı,
  • Vergi borcu bulunmamalı,
  • Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmalı
  • Vergi levhası bulunmalıdır.

Bankaların büyük bir bölümü müşterilerinden bu şartları talep etmektedir. Faiz indirimi sunan en iyi iki banka şu şekildedir;

Garanti Bankası Esnaf Destek Kredisi

Garanti Bankası esnaflara sunduğu destek paketleriyle uygun faizli ve uzun vadeli krediler vermeye devam ediyor. Banka tarafından kredi limitleri 3.000 – 100.000 TL arasındadır. Faiz oranları kredi miktarına göre değişiklik gösterir. Borçlarını 24 ila 60 ay arasında ödeyebilirsiniz.

QNB Finans Bankası Esnaf Kredisi

KOBİ destek kredisi ile Finansbank esnafa çok ciddi bir destek veriyor. QNB Finans Bankası üzerinden alınan kredilerde ilk üç ay geri ödeme alınmamaktadır. Uygun faiz oranları nedeniyle banka sıklıkla tercih ediliyor.

Esnafın vergi borcu bulunursa düşük faiz desteğinden yararlanamazsınız. Esnafa Faiz İndirimi Uygulayan Bankalar  Bankadan istenen belgeleri tamamladıktan sonra maksimum 150.000 TL kredi alabilirsiniz.

ilgili yazı : Kredi Notu Yükseltme Yolları-Kredi Notu Nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu