Asker Sözleri-Asker İle İlgili Sözler

Asker sözleri, asker ile ilgili sözler, asker sözleri şafak, duygusal asker sözleri, asker uğurlama sözleri, dokunaklı asker sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Asker sözleri, bizler için canlarını tehlikeye atan askerlerimiz ile ilgili sözlerdir. Askerler, gündüz ya da gece demeden veya sıcak ya da soğuğa aldanmayan bu vatan için kendilerini adayan kimselerdir. Hepimizin içinde büyük yeri olan askerler ile ilgili duygusal asker sözleri vardır bizim yaşadığımız toplum içinde.

Bir de askerlikte yapılan zaman sayımı olan şafak vardır. Birçok asker sözleri şafak ile de ilgilidir. Ve şafak sayımı askerler için oldukça önemlidir. Duygusal olmasından başka da asker sözleri komik de olabilir. Bu komiklik hem bizi duygulandırır hem de bir miktar yüzlerimizi güldürür. işte karşınızda asker ile ilgili sözler ve daha fazlası;

Birden aramızdan askere gidecek olan tanıdıklarımız için düzenlediğimiz asker uğurlama sözleri vardır. Askere gidecek olan kişiyi, tanıdıklarının toplanıp güzel bir şekilde uğurlaması ve iyi dileklerini sunduğu bir nevi törendir.

Ayrıca insanın yüreğine hitap eden dokunaklı asker sözleri de vardır. Bu sözler bizlerin tam kalbine hitap eder ve bizleri oldukça duygulandırır.

Asker Sözleri

Herkes sıcacık evinde rahat rahat uyusun diye nice anneler yiğit evlatlarını bu memleketi korumaya gönderdi ve o nice yiğitler memleketlerini ve bu memlekette yaşayan diğer insanları korumak adına sıcak demeden soğuk demeden bu ülke için mücadele etti.

Biz bugün istediğimiz yiyip de bu ülkede böyle rahat geziyor isek bunlar askere gidip de ömrünün en güzel zamanlarını bize adayan yiğitlerin sayesindedir.

Bizlerin için fedakarlık yapan askerler kendi lükslerini düşünmeden ömrünün en güzel zamanlarını bize adadılar.

Bizler için o soğukta nöbet beklediler ve bizler için en kavurucu güne altında nöbet beklediler. Böyle büyük yiğitlere bir teşekkür borcumuz var.

Askerlik demek, bir gencin en güzel zamanlarını vatan aşkı ile feda ettiği dönemdir.

Halk her zaman askere yardımcı olmalı ve onlar için bir şeyler yapıp yardım etmek istemelidir.

Asker İle İlgili Sözler

Hiçbir zaman hakkını ödeyemeyeceğimiz, bu vatan için şehit olan askerlerimiz nurlar içinde yatsın.

Şehit olan askerler bizler için ömrünü adamış ve bizler için gençliğini feda etmiş askerlerdir.

Her Türk asker doğar çünkü bizim vatana, bu bayrağa bağlılığımız ve her zaman hür yaşama aşkı ağır bastığından dolayı hiçbir şeyi düşünmeden seve seve ömrünü feda eden askerlerimiz vardır.

Sen bu yazıları okuyorsan ve ben bu yazıları yazıyorsam bu vatan için nefesleri tükenen, hayatları ve hayalleri yarım kalan insanların sayesindedir.

Şuan da özgürce bu vatanda her şeye ulaşabilen özgürce her yere gidebilen bu nesil yine askerlere borçlu olarak yaşamaya devam edecektir.

Askere gidenlere davullar eşliğinde, halaylar ile kuzulara kına yakılarak onlar için konvoylar oluşturup uğurlarız. Bizler bu vatan için sadece bir evlat değil, bir asker değil çocuklarımızı gerektiğinde feda etmekten ve kurban etmekten geri kalmayız.

Dokunaklı Asker Sözleri

Vatanı, toprağı, bayrağı ve ezanı dindirmeyen; bu vatanı düşmanın saldırılarına uğratmayan, mücahit askerlerin ve ülkesine hizmet eden insanların çabalarına borçluyuz.

Askerler hiyerarşiye bağlı, disiplinli eğitimli, dayanıklı ve başarılı bir ekibe sahip en üstün teknoloji ile donatılan ve gerektiğinde gece gündüz demeden, uyumadan, yorulmadan, savaşan eşsiz kimselerdir.

Askerler; her eğitimde, her nefesinde “Her şey vatan için” ve “Vatan sana canım feda” sloganları atarak dosta güven düşmana korku salan ve gerektiğinde bu korkuyu hissettiren güçlü kahraman insanlardır.

Askerler devlerine, tertiplerine ve badilerine tanıştığı günden ölünceye kadar sadık ve koruyucu bir his ile hareket eden, arkadaşı için seve seve gözünü kırpmadan canını feda eden, eşsiz anne baba ayrı kardeşlerimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu