İstanbul İle İlgili Sözler-İstanbul Sözleri

İstanbul ile ilgili sözler, İstanbul sözleri, İstanbul mesajları, İstanbul’a ilgili aşk sözleri, İstanbul veda sözleri, İstanbul deniz sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

İstanbul İle İlgili Sözler

İstanbul ile ilgili sözler ve çok daha fazlası sizlerle;

İstanbul yedi tepeden oluşur.

İstanbul’un neresine gidersen git muhakkak denizi görürsün.

istanbul mesajları

İstanbul’un gecesi bir ayrı gündüzü ise apayrı güzel.

Seni ilk gördüğümde İstanbul’un en güzel sokağındaki en güzel kadındın ve sen ev gibiydin aynı sıcaklığı hissettim.

İstanbul değil buraların dünyanın en güzel şehridir çünkü farklı birçok yerin bir yerde birleşmesi ve bir bütünü oluşturması demektir.

İstanbul’un her bir sokağı ayrı güzeldir ve her cadde birbirine asla benzememektedir.

İstanbul en güzide illerimizden biridir çünkü önemini tarih boyunca korumuştur.

Belki de benim de iki yakam aynı İstanbul gibi bir araya gelmediği için böylesine çok sevdim o şehri ya da böylesine yakın hissettim onu kendime.

Yanımda olan ya da yanımda olmaya devam etmek isteyen her kim var ise benimle İstanbul’da yaşamak zorundadır çünkü ben sadece İstanbul’da yaşayabilir ve İstanbul’da nefes alabilirim.

Her şehir elbette güzel, kıymetli, önemli ve değerlidir lakin öyle bir şehir var ki; diğer tüm şehirlerden çok daha farklıdır benim için.

istanbul sözleri

İstanbul yalnız bizler için değil diğer tüm insanlar için de mutlaka gezilmeli, görülmeli ve değeri anlaşılmalıdır.

İstanbul İstanbul olalı belki de böyle bir ıstırap, böyle bir acı ya da böyle bir kıyamet görmemişti ama inanın ben de daha önce böylesini görmemiştim.

Görüp görülebilecek hatta tüm dünyayı gezdikten sonra bile koşa koşa gelip de tekrar görülmek istenecek en kıymetli şehirlerden biridir İstanbul.

İstanbul Sözleri

İstanbul'a ilgili aşk sözleri

Herkesin bir kıymetlisi ve tüm ömrünü geçirmek istediği bir şehri mutlaka vardır. Ve bu şehir benim için de her zaman İstanbul olarak kalacaktır.

Kendimi bildim bileli her zaman yaşamaktan zevk aldığım bu güzel şehirde olmaktan her dakika mutlu olacağım.

İstanbul herkes için ayrı bir ilham ve ayrı bir yaşam noktasıdır.

Her şair bir yerde İstanbul’dan ve İstanbul’un tüm o güzelliğinden ilham almış ve şiirlerine konu etmiştir.

Bir insanın inanamadığı ne var ise İstanbul bunu ona hatırlatır ve muhakkak anlamasını sağlar.

Bir gün herkes asıl yaşanması gereken ve birbirinden çok daha farklı güzellikleri tek bir yerde birleştiren İstanbul’un kıymetini anlayacak ve bunun için mücadele edecek.

Taşı toprağı da altın denilen şehir aslında İstanbul’dur. Çünkü çalışan ve imkân arayan herkese aradığını verebilecek kadar da fazla seçeneğe mevcuttur.

İstanbul’un boğaz manzarası dünyanın dört bir yanından insan çeker ve her gelen insan bu manzaranın güzelliğinden etkilenir.

Seni ilk gördüğüm şehir İstanbul’dur ve senden sonra da İstanbul’dan ayrılmayı ne düşündüm ne de aklımın bir ucundan geçti.

Ne senden ne de İstanbul’dan vazgeçemem çünkü ikiniz de benim için ömrüm boyunca her zaman hatırlayacağım ve sonsuza dek sevdiceğim şeylersiniz.

Herkesin sevdiği ve kendi içinde kabullenmek için mücadele verdiği her şeyin sütünü bembeyaz bir örtü gibi örten bir şehri vardır, benim o güzel ve vefalı ama aynı zamanda da merhametli şehrim sendin.

İnsan belki yaşadığı çoğu şeyden vazgeçebilir ama İstanbul gibi kıymetli, yüce ve tarih boyunca uğruna hep savaşların yapıldığı bir şehri böylesine kolay terk edebileceğini düşünmek kesinlikle büyük bir yanılgıdır.

Kimler ve dünyanın dört bir yanında gelen hangi insanlar İstanbul uğruna canlarına kıyıp da bu şehir için neleri yapmayı göze almışken İstanbul’un değeri herhangi bir şekilde tartışma konusu dahi değildir.

İnsanın bir insana yetebilmesi için belki de önemli olan o şehrin İstanbul gibi kutsal ve önemli olması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu