1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam
  3. Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisi-Bebek Maması Çeşitleri

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisi-Bebek Maması Çeşitleri

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisi

Anne sütüne en yakın mama hangisi, bebek maması çeşitleri, bebek maması alırken nelere dikkat etmeliyiz, yeni doğan bebeklere hangi mama verilmelidir vb.. bebekler hakkında bilgi sahibi olmak için aliskanlik.com

Yeni Doğan Bebeklere Hangi Mama Verilmeli

Bebekler için anne sütü ne kadar önemliyse, anne sütünün yanı mama takviyelerinin de bir o kadar önemi bulunmaktadır. Bu yüzden yeni doğan bebeklere mama verilirken dikkat edilmelidir. Bebeğinizin gelişimini sağlıklı bir şekilde yapmasını istiyorsanız, sizlerde belirttiğimiz mama takviyelerini kullanarak bebeğinize uygun mamayı verebilirsiniz. Piyasalarda bulunan mamaların farklı türden besin değerli olduğundan dolayı sizlere bu mamalar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Anne Sütüne En Yakın Mama Hangisi

Hiç bir mama anne sütü kadar faydalı olamaz ancak bebeklere mama verirken de dikkatli seçim yapılmalıdır. Sizler için bebek  maması çeşitleri nelerdir ve anne sütüne en yakın mama çeşitlerini araştırdık.

  • İnek sütlü bebek mamaları

Besin değeri oldukça yüksek olan mamalar arasında, ilk sırada inek sütlü bebek mamaları gelmektedir. İnek sütünün gerekli işlemlerden geçirildikten sonra anne sütü içerisinde bulunan vitamin takviyelerine benzer özelliklere sahip olması, özellikle sütten kesilmiş anneler için son derece önemlidir. Bu yüzden de kullanacağınız mama türünün inek sütlü olması önemli bir detaydır. Bu konuda doktorunuzdan da yardım alarak bebeğinize takviye olarak bu mama türünü tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken hususun bebeğinizin proteine karşı alerjisinin olup olmadığıdır. İnek sütü içerisinde yer alan protein miktarının yüksek olması bebeğinizde bazen sağlık sorunları oluşmasına neden olabilir.

  • Soya bazlı bebek mamaları

Hayvansal gıdalar yerine bebeğinize vereceğiniz gıda türleri arasında soya bazlı bebek mamaları da oldukça sağlıklıdır. Özellikle de soya bazlı gıdalar arasında üretilen mamaların bebeğin sağlığı açısından son derece önemli olması annelerin ve babaların bu mamalara yönelmesine neden olmaktadır. Bebeğinizin inek sütü içerisinde bulunan laktoza ve proteine karşı alerjisi olduğu durumlarda sizlerde soya bazlı olan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu konuda yinede uzman bir hekimden bilgi almanız bebeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

  • Protein Hidrolizatlı mama türleri

Bebeklerde bazen istenmeyen alerjik durumlar meydana gelmektedir. Özellikle inek sütüne ve soya türü mamalara alerjisi olan bebekler için üretilen Protein Hidrolizatlı mamaları tercih ederek bu tarz alerjilerin oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda Protein Hidrolizatlı mamaların sindirimi kolaylaştırma konusunda da son derece başarılı olduğunu sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Mama Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek maması alırken nelere dikkat etmeliyiz. Bebeğinize alacağınız mama türlerini belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk dikkat etmeniz gereken detayın ise mama türünün son kullanma tarihine iyi bir şekilde bakmanız gerekmektedir. Tarihi geçmiş olan mamaların bebeğinizde gıda zehirlenmesine yol açacağını bilmenizde fayda vardır. Bu yüzden de buna son derece dikkat etmeniz gerekmektedir.

Alacağınız mama türünün kutusuna ve son kullanma tarihine dikkatli bir şekilde bakmanızın yanı sıra mama kutusunda küflenme veya delinme gibi sorunların olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Son derece önemli olan bu detayı atlamamanız gerekmektedir. Aksi durumda bebeğiniz ile ilgili olarak ciddi sağlık sorunlarının karşınıza çıkması kaçınılmaz olacaktır. Farklı türden sorularınız için yorum kısmından bizlerle iletişime geçerek bu konuda merak ettiğiniz bilgileri bizlerden alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap