Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Nelerdir? Anne sütü, bebeklerin mucizevi bir beslenme kaynağıdır. Tüm besin değerlerini ilk 6 ay tek başına karşılayabilen en iyi, en özel ve tek besindir. Doğumdan sonra gelen ilk sarı süt bebeğin bağışıklığı için çok önemlidir. Çünkü hastalıklara karşı koruma özelliği vardır.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Bebeğin ilk 6 ay ihtiyacı olan protein, demir ve vitamin gibi her türlü besin öğelerini içeren anne sütü, bebekler için yaşamsal öneme sahiptir. Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Nelerdir? Ayrıca emzirmek, bebek ve anne için sevgi bağının kurulmasına büyük derecede etki eder.

Anne sütünü arttıran birçok besin vardır. Bazı gıda ve bitkilerin özellikle anne sütünü arttırdığı bilinmektedir. Su, anne sütünün miktarını ve besleyiciliğini arttır. Bu yüzden annenin günde 2-3 litre su içmesi gerekmektedir. Ayrıca rezene, roka, semiz otu ve ıspanak gibi sütü arttırıcı etkisi çok büyük yiyecekler de tüketilmelidir.

Anne sütünün azalmaması için yapılması gereken birçok şey vardır. Bol dinlenme bunların başında yer alır. Çünkü yorgunluk ve stresin sütün az gelmesine neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden bebek her uyuduğunda annenin de kendine vakit ayırması, dinlenmesi gerekir.

İlgili Yazı : anne sözleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu